جامعه نو

غرور فروردینی ایران
نویسنده : gholamreza baniasadi - ساعت ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٩ فروردین ۱۳۸۸
 

 

 

یکم، هیچ نبود، یک ایده بود، ایده ای روشن و باوری روشن تر که روشنایی آینده را با دستان خویش باید رقم زد چه روشنایی عاریتی را اعتمادی نشاید، پس باید که کار را آغاز کرد.

دوم: آغاز شد کار از سال های دور، آنان که ایران را تاریک و با آینده ای تار می خواستند، دشمن کیشانه هر چه تیر داشتند در کمان زور و تزویر کردند تا دست هایمان را، همه جانمان را به تیر بر زمین بدوزند تا هیچ زمانی ما را یارای ایستادن نباشد اما...

سوم: ما ایستادیم برای ساختن، «ما می توانیم»، امام را سرمشق قرار دادیم و توانستیم و نشان دادیم اگر بخواهیم می توانیم و توانستیم، از راه دراز و پرسنگلاخ که در پس هر سنگ خصمی کمین کرده بود تا ما را نیز در پهلو بشکند، گذشتیم و راه به سوی قله بردیم تا پرچم عزت جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآوریم.

چهارم: گفتیم، «انرژی هسته ای حق مسلم ماست» و چنان فریاد کردیم تا همه آنانی که نمی خواستند بشنوند و بدانند ما هیچ گاه از حق خود دست نمی شوییم بلکه وضو می گیریم برای گرفتن حقمان، پس نباید به دست شستن ما دلخوش کنند، چه دست شستن ما برای وضو است.

پنجم: تلاش ها به ثمر رسید، به رغم خواسته زورمداران جهان، کیک زرد متولد شد تا ما را شیرین کام و دشمن را تلخ کام کند، سانتریفوژها، چرخش آغاز کردند تا به سوخت هسته ای در مقیاس صنعتی دست پیدا کنیم تا نام ایران در فهرست کشورهای برخوردار از سوخت هسته ای ثبت شود.

ششم: و... بیستم فروردین به نام روز ملی فناوری هسته ای مفتخر شد تا در کنار غرور اسفندی بیست و نهم که با ملی شدن صنعت نفت بر روباه پیر استعمار پیروز شدیم، غروری فروردینی هم در تقویم عزت ایرانی رقم خورد و در بیستم فروردین، پیروزی بر همه بداندیشان جهان را جشن بگیریم.

هفتم: این سومین سالروز است برای این جشن، اول بار در کنار حرم امام هشتم(ع) در سال ٨۶ جشن گرفتیم و دوم بار در سال ٨٧ و اینک ماییم و غروری سه ساله در بیستم فروردین ٨٨... مبارکمان باد عزت ایران اسلامی. مبارکمان باد غرور ملی.

هشتم: خواستیم، توانستیم و می خواهیم تا قله های علم را فتح کنیم پس می توانیم، چون خدا با ماست.

صفحه 10 صفحه ویژه ، شماره سریال 17232 ، تاریخ انتشار 880119