هلال ابروکمانی
ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۳۱ امرداد ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: هلال ابروکمانی ،الله اکبر ،سحوری معرفت ،واحه

 

* هلا...هلا، ابروکمانی عاشق. هلال ابروکمانی عاشق وش، کجایی که چشم ها در انتظار تماشایت هزار بار وضو تازه کردند و هزار بار لبخند بر لب آوردند و هزار بار سجاده افکندند تا نماز عشق را هزار بار اقامه کنند؟

 

* کجایی هلال ابروکمانی که لب ها را فرمان روزه ای و دل را طلوع روضه! کجایی که زمان منتظر توست و زمین هم و ما آدم ها هر کدام به وسعت ظرفی که به انتظار باران گرفته ایم نیز تو را به انتظار نشسته ایم.

* کجایی هلال ابروکمانی که چشم ها را به عشق باز کنی، دل را به عشق بارور کنی و هزار در هزار چمن را به گل بکشانی و هزار در هزار واحه را فرا دید چشم ها بگذاری و ما را، همه ما را به سحوری معرفت و افطار پرحلاوت عشق بخوانی.

*  کجایی هلال ابروکمانی که رمضان را رمز زمینی و زمانی عشق و ما را به فهم آن عارف کنی و دروازه های بهشتی شناخت را به رویمان بگشایی و لب هامان را به قرآن چنان عادت دهی که یازده ماه، در شمار اهل قرآن باشیم و قرآن را قربان.

* کجایی هلال ابروکمانی که بذرها را شکوفا کنی و فراوانند آنانی که بذری کاشته اند و باران تو را به انتظار نشسته اند، پس ببار بر ما تا همه بذرها سبز شوند و به شکوفه بنشینند و ما همه قامت سبز کنیم به گاه اذان به گاه نماز و... الله اکبر و... بسم ا... الرحمن الرحیم...

* کجایی هلال ابروکمانی عشق، که نماز زمانی و زیباترین قسمت زمین. و هر کس به همان اندازه ای به فهم زیبایی می رسد که تو را درک کند، همان قدر عارف می شود که به تو معرفت داشته باشد، همانقدر به خدا نزدیک می شود که سر سفره تو بنشیند و با تو سفر کند.

* کجایی هلال ابروکمانی، رخ بنما تا ثانیه های زمان را به سمت شب های زیبای قدر، ذکر بگوییم و نفس بکشیم و نفس ها به تحمید و تهلیل جلا دهیم. روی بنما و ما را به سعادت روزه مفتخر کن.

* کجایی هلال ابروکمانی که تو را سخت مشتاقیم و می دانیم تو به اهل روزه مشتاق تری و می دانیم، نگاه پرخواهش کودکان یتیم را تا شرف اجابت دوست همراهی و شب های قدرت، تدبیر امور را بر محور معرفت رقم می زند.

* کجایی هلال ابروکمانی که ببینی ابروکمانی های زمینی با چه عشقی برای رمضان آماده می شوند و در نگاهشان چقدر غم به آب داده و گره گشوده فراوان است که تا تو آمدی هم غم از دل برفت و هم اندوه از دیده و مرد فقیر هم با همه ایمانش برای بهتر شدن زندگی یا علی گفت و برخاست.

* کجایی هلال ابروکمانی که برایمان از علی (ع) روایت بخوانی و روزه ای که روضه های بهشت را به روی مومنان می گشاید و از رسول مهربانی بگویی که رمزگشای رمضان شد و...

* کجایی هلال ابروکمانی، ما امروز عاشقانه به سلام تو می آییم با دل هایی از معرفت سرشار و چشمانی به شکوه تماشای معشوق اجابت شده، تو هم به تماشای عشق های زمینی خدا بیا.

صفحه 15 اخبار ، شماره سریال 17344 ، تاریخ انتشار 880531