«خانه ملک» را رسانه ها بازپس گرفتند
ساعت ٢:٠۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٧ فروردین ۱۳٩٠   کلمات کلیدی:

این قدرت قلم است. اقتدار افکار عمومی است این. وقتی این دو، دست به دست هم بدهند خیلی از گره ها را باز می کنند. خیلی از قراردادهای بسته را نیز هم!

حالا «خانه ملک»، دوبار ملک هنرمندان مشهدی شد و سرای کسانی که جهت نگاهشان، ارتقای صنایع دستی این مرز و بوم است. دوباره اهل هنر پای به این سرا می گذارند، دل به کار می دهند و باز این جا کانون گفت   و گوها و کارهای هنرمندانه می شود.

«خانه ملک»، «مال بد» نبود که بگویند «بیخ ریش صاحبش» بلکه مال خوبی بود که اقتدار قلم و رسانه و افکار عمومی این «خوب» را به خوبی پس گرفت.

موج رسانه ای که به جلوداری «خراسان» برخاست، خیلی ها را برخیزاند، افکار عمومی که بسیج شد، کاری را که خیلی ها ناممکنش می دانستند و می خواندند، ممکن شد.

خانه برگشت به صاحبانش. اساس برای اجباری و کوچ دادن اهل هنر، جور دیگری ادامه یافت. حالا کبوتران به خانه برگشته اند، اساس های برده دوباره باز می آید و قصه می شود. نقطه، سرخط و باز باید از سر خط بنویسند هنرمندان و یادشان باشد. «خانه ملک» را از رسانه ها دارند، از قلم هایی که قلندری کردند و به مطالبه حق جامعه هنری مشهد، تمام قد برخاستند و متولیان و مسئولان و نمایندگان را به چالش کشیدند تا دوباره «خانه ملک»، خانه هنرمندان پایتخت معنوی ایران شود. یادمان باشد با قلم، با بسیج افکار عمومی می شود خیلی کارها کرد، می شود خیلی گره ها را باز کرد، می شود خیلی مشکلات را حل کرد. پس هیچ گاه قلم را کنار نگذاریم. هرکس هرچه می خواهد بگوید. اما «خانه ملک» را رسانه ها به مشهدی ها بازگرداندند...

خراسان رضوی - مورخ شنبه 1390/01/27 شماره انتشار 17811 /صفحه۷/فرهنگی هنری