ارتش؛ نماد غیرت و اقتدار
ساعت ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٩ فروردین ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:
ارتش، در کلام ماندگار رهبر فرزانه انقلاب با یک مفهوم قرآنی تعریف می شود؛ «کلمه طیبه» ! و این اوج نگاه کرامتمندی است به دلاورانی که شاخ و برگ این درخت مقدس را شکل می دهند. «کلمه طیبه» در قرآن به «شجره طیبه» مانند شده است که اصل آن ثابت و ماندگار است و فرع آن تا آسمان می رسد و از سرشاخه های به آسمان رسیده این شجره طیبه نیز، میوه امنیت و اقتدار کشور، کام جان را شیرین و ایران را در نگاه جهانیان صاحب قدرت می کند.

کلمه طیبه، در نگاه قرآنی در برابر «کلمه خبیثه» است که ثبات و قراری ندارد و جز شر از آن نتیجه ای نمی توان گرفت و سرانجام نیز رفتنی است که این عاقبت همه باطل هاست اما حق می ماند، شجره طیبه قد می کشد، چنان که در مکتب انقلاب چنین شد، کلمه های خبیثه ای که «داد» سخن از انحلال ارتش می دادند و بر این «بیداد» پای می فشردند، خود منحل شدند، مثل شجره خبیثه از قرار افتادند و امروز از آنان اگر نامی هم برده می شود جز به نفرین و نفرت نیست، حال آن که ارتش این فرزندان رشید امام خمینی، امروز از سوی رهبر انقلاب، کلمه طیبه و شجره طیبه لقب می گیرد و خود به خط تمیز حق از باطل بدل می شوند و هر کس در شمار رعنا قامتان ارتش است، چونان شاخ و برگ شجره طیبه عزیز است و دشمنان اینان در شمار شاخ و برگ شجره خبیثه هیمه آتش می شوند.

آری ارتش جمهوری اسلامی ایران کلمه طیبه است به برکت طیب نفسان و پاک جانانی که در عاشورای هشت ساله هرگز حسین ایمان خویش را و نایب امام زمان را نه که تنها نگذاشتند بلکه هرگز حتی گمان دست کشیدن از یاری او را به ذهن راه ندادند. ارتش امروز با میوه های واصل شده اش تعریف می شود با صیاد شیرازی، که در صید دل مومنان یگانه دوران بود، با عباس بابایی که فرشتگان عاشق نمازش بودند، با عباس دوران که عقابان آسمان در حسرت پروازش می ماندند، با «شیرودی» که «علی اکبر» کربلای ایران بود، با کشوری که آوازه رزمش، پشت دشمن را می لرزاند، با آبشناسان و... با یکان به یکان امیران، افسران، درجه داران و سربازانی که هر کدام با شهادت خود به پرچمی برای عزت ایران تبدیل شدند و با شهادت باورانی که تمام قد استوار بر صراط شهیدان ماندند تا چشم بد از این خاک خدا باور به دور بماند. آری اینان میوه های درخت تناوری هستند که در کلام حضرت آیت ا... خامنه ای «کلمه طیبه» نامیده شد و به مثل همانند شجره طیبه است، که باید در سایه سار امنیتش، به فردای بهتر و افق های روشن تر برای جمهوری اسلامی ایران اندیشید.....

خراسان - مورخ سه‌شنبه 1391/01/29 شماره انتشار 18096 /صفحه۲