زيارت در نواحي مقدس
ساعت ٢:٥۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٥ دی ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

 امروز، با دلي از طوفان گذشته و چشماني باراني به «نواحي مقدس» زيارت تو مي‌آيم که «بهشتت» را به ما «نشان» مي‌دهي. نه«‌بهشت»‌همان جايي است که تو نفس مي‌کشي. بهشت نواحي مقدس توست که تا پهنه ايمان گسترش مي‌يابد و من سرخوشم که «بهشتي» نواحي مقدس شمايم. «مقيم» سرگشته‌اي که تنها در «حريم» شما آرام مي‌گيرد.
آقاي من، مي‌دانم که در اين نواحي مقدس، عشق و ايمان وفاست که جايگاه افراد را به عدالت در نظر مي‌گيرد و لذا، من سرخوشم که شما نيز، چونان رسول ا... سلمان فارسي را، برادر اساطيري ام را، به برادري برمي‌گزينيد و براي ابولهب، «تبت يدا» مي‌خوانيد.
ما در مکتب شما آموخته‌ايم که «بيگانه اگر وفا کند، خويش من است
هر چند که دور باشد او، پيش من است»
... و بعد منزل نبود، در سفر روحاني...
و چنين است که امروز، در روز زيارتي مخصوص شما و من هزار در هزار زيارتنامه تلاوت شده را مي‌بينم و هزار در هزار چشمه که به شوق زيارت جاري مي‌شوند.
آقاي من، امروز، بسياري مي‌آيند تا در «حرم»، «احرام» ببندند، و بسيارتري را هم مي‌دانم که «حج» خويش را، هر جا که هستند با «السلام‌عليک يا اباالحسن، يا علي‌ابن‌موسي‌الرضا، »آغاز مي‌کنند و شما پاسخ ‌آنان را همانگونه مي‌دهيد که پاسخ اينان را.
آقاي من، بسياري را شايد توان آمدن نباشد، اما در مکتبي که «اويس قرني» دارد و عشقش به رسول ا...ضرب‌المثل است. من مي‌توانم مطمئن بگويم، بوي بهشت را امروز از کوي هاي مختلف مي‌توان استشمام کرد. حتي آناني که نتوانسته‌اند به زيارت بيايند.
آقاي من، امروز، نواحي مقدس شما به اندازه همه دل‌هاي عاشق گسترده است و آهوان، «آهوتر» از هميشه، به پناه مي‌آيند و کبوترها، «کبوترتر» از هميشه، بال مي‌گشايند و شما، به زائران دور دست هم کم از کبوتر و آهو نگاه نمي‌فرماييد.
آقاي من، امروز، همه عشق و ايمانم را به نواحي مقدس شما مي‌فرستم. هر چند، اين جسم خسته را توان همراهي نباشد و حتم دارم به قرار خواهم رسيد. در فصل بي‌قراري، پس السلام‌عليک، يا اباالحسن، يا علي‌ابن‌موسي‌الرضا، ايها الشهيد و ابن‌الشهيد....