يک نفر جواب بدهد
ساعت ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ روز جمعه ٢۳ دی ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

حتي اگر «دين» نداشته باشيم، اما ذره‌اي «آزاد مرد» باشيم، نخواهيم توانست جلوي گريه و اندوه و افسوس خويش را بگيريم وقتي خبر برسد، چندين نفر از فرماندهان عالي‌رتبه سپاه پاسداران در سانحه سقوط هواپيما به شهادت رسيده‌اند.
حتي اگر دل با «انقلاب» هم خوش نداشته باشيم و «جمهوري اسلامي» هم براي ما «عزيز» نباشد، باز به عنوان «ايراني» بايد به احترام اينان که به حق «قهرمان ملي» بودند، بايد تمام قد بايستيم، چه آنان در برابر دشمن خيره‌سر که «ايران» را «لگدکوب» و ايراني را‌«لگد خورده»
مي‌خواست، به قيمت جان هم که شده، تمام قد ايستادند.
ايستادني با همه «توان» با همه «جان» و امروز اگر سر، بلند داريم و غرور در نگاهمان موج مي‌زند- که حتي ذره‌اي از خاک وطن به بيگانه‌اي که مستظهر به پشتيباني همه بيگانگان بود نداديم- از اين روست که احمد کاظمي‌ها «8 سال» دست از جان شسته، ايستادند، «زخم» خوردند و «ايستادند» جنازه برادران خود را به دوش کشيدند و ايستادند. پس هر کس مي‌خواهد به ايران احترام بگذارد نمي‌تواند به اين «شرزه شيران» پاسدار احترام نگذارد حتي اگر از نهادي به نام سپاه پاسداران «دل خوش» نداشته باشد،
من، اما، مومن به انقلاب و آرمانهايي که «همت»ها و «باکري»ها و «کاوه»ها جان خويش را پايش گذاشتند و «کاظمي»ها و «سليماني»ها و... نيز بر همان صراط تا همين روزها ايستادند و پرچم‌ها را در اهتزاز نگه داشتند سوگوار قهرمانان ملي وطنم، باز مي‌پرسم که «چرا چنين»؟

چرا در کمتر از 40 روز بايد اين همه سانحه در صنعت هوايي ما روي بدهد؟ دو سقوط و چند نشست براي جلوگيري از سقوط؟ راستي چرا؟ اميدوارم کسي به اين چراي تلخ پاسخي روشن بدهد. مگر، براي تربيت اين همه‌«فرمانده» کشور کم هزينه پرداخته است که اينگونه، ارزان «جان» آنان را در معرض «مرگ» قرار مي‌دهيم؟ چقدر بايد نيرو صرف شود تا يک «احمد کاظمي» شکل بگيرد؟ اما....
نگوييم اينها چند نفر بيشتر نبودند، نگوييم، قطار با آن عظمت را يک لکوموتيو مي‌کشد که آن را هم يک نفر مي‌راند. يک لشکر اگر فرماندهش را از دست بدهد مثل اين مي‌ماند که سرش را از دست داده است و از هم مي‌پاشد. لااقل ما پس از اين همه آزمون خطا بايد قدر مديريت را خوب بدانيم و مراقب مديران و فرماندهانمان باشيم،
مگر قرار نبود، اين همه فرمانده در يک پرواز همسفر نشوند تا در حوادثي چنين اين همه هزينه نپردازيم؟ اگر کسي صدايش به مسئولان مي‌رسد از آنها بپرسد چرا؟
-حتي اگر مسلمان نباشيم، انقلابي نباشيم، اما به عنوان ايراني، بايد به احترام آناني که هشت سال، ايستادند، تا ايران ايستاده بماند، برپا‌ايستيم بايد در برابر آناني که براي دشمن صف کشيدند و کاري عظيم کردند، تعظيم کنيم.