کلمه گره زديم
ساعت ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٤ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

 * يکم: ديروز، همه رفته بودند به دامان طبيعت تا به گره زدن سبزه، دست افشانند و درميان سبزه‌ها و گل‌ها، خود را براي آغاز سالي ديگر آماده کنند، ما، اما، ديروز کلمه گره زديم، خبر نوشتيم. مطلب تحرير کرديم واگر نشد به دامان طبيعت برويم، دست به دامن کلمات شديم تا طبيعت را به جان خويش دعوت کنيم. شايد، سبزي کلمات، مارانيز سبز کند.
* دوم: سال، نو شد، در وزش نسيم عطر شهادت و نبوت و ولايت وما در آغازي دوباره همگام با طبيعت با آل‌ا... بيعت کرديم و دراين رهگذار به شما خوبان ايران تهنيت همراه با تسليت عرض مي‌کنيم و باور داريم، سال تازه ايراني را ايرانيان، حسيني‌تر از هميشه، محمدي، حسني ورضوي به انجام خواهند رساند.
سوم: اهل قلم و خبرنگاران صفحه ايران نيز خواهند کوشيد در راستاي انجام وظيفه، همتي مومنانه داشته باشند و پرتلاش‌تر از گذشته براي اطلاع‌رساني صادقانه، طراحي مومنانه افکار، آگاهي بخشي شايسته ايراني، بکوشند و چنان از جاي‌جاي ايران عزيز، بنويسند که حاصل عزت ايران بشود.
* چهارم: ما سر گفتن و نوشتن داريم و قسم خورده‌ايم که « دستمال درد»، ببينديم به سري که درد نمي‌کند و باور داريم حديث نفس مولانا راکه»
مرد را دردي اگر باشد خوش است
درد بي‌دردي علاجش آتش است...
پس نه تنها از « درد سر» گريزان نخواهيم بود بلکه «سرمان»‌هم براي « دردسر،درد» مي‌کند، اين راهم بگويم که اصلا" اعتقاد ندارم به اينکه عيسي به دين خود و موسي به دين خود، بلکه با همه وجود معتقدم الدين عندالله‌الاسلام، پس هر کس رفتارش اين باشد، مورد « تکريم» و هر کس جز اين باشد مورد «‌نقد» و حتي «‌عتاب» ماخواهد بود.
ما با رفتارهاي « خلاف» عدالت و يا ارائه تعاريف « انحرافي» از آن، به قلم، ستيزي مومنانه خواهيم کرد. به مسئولان تعليم خواهيم کرد، مسئوليت با رياست متفاوت است و آنکه مسئول‌تر است، بايد پاسخگوتر هم باشد و فهم مخالف با «سيدالقوم، خادمهم» را هم نمي‌پذيريم و براي مسئولان، شان جز خدمتگزاري قائل نيستيم. و عزت آنان را هم به همين شان مي‌دانيم.
* پنجم: راهبرد ما، تقويت وحدت ملي، حرمت گذاشتن به اقوام و زبان ها و تکريم آحاد خواهد بود و خواهيم کوشيد. قلم زنان ايران بزرگ در خدمت ايرانيان بزرگ براي بسط بزرگي ايران باشيم.
* ششم: امسال نيز چون هميشه نيازمند همراهي، هدايت و حمايت شما خوبان هستيم براي بهتر شدن و اين را چشم به راه نظرهاي شمائيم پس ما را از فيض تماس خود محروم نسازيد.
* و حرف آخر» در آغاز راه هستيم و به همان عهد مومنانه استوار پس شما هم با ما باشيد.