جامعه نو

شهر بدون شهردار
نویسنده : gholamreza baniasadi - ساعت ٢:٠٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸٦
 

" يكم: مهرداد سالاري به عنوان چهارمين شهردار كرمانشاه طي چند ماه گذشته انتخاب شد.
به گزارش ايسنا در سي و پنجمين جلسه شوراي شهر كرمانشاه كه با حضور تنها پنج نفر از ٩ عضو شوراي شهر كرمانشاه تشكيل شد، مهرداد سالاري با اكثريت آرا به عنوان شهردار كرمانشاه انتخاب شد.
شوراي سوم كرمانشاه پس از روي كار آمدن با عزل شهردار وقت، سه نفر را به عنوان شهردار انتخاب كرد كه هر سه اين افراد پيش از شهردار شدن انصراف دادند.
" دوم: آيت ا...قرباني، نماينده ولي فقيه در گيلان و امام جمعه رشت در روزهاي گذشته از وضعيت به وجود آمده بر سر انتخاب شهردار به شدت انتقاد كرد و خواهان تعامل لازم براي انتخاب شهردار شد.
" سوم: با وجود گذشت ١٠٨ روز از آغاز فعاليت شوراي اسلامي دور سوم شهر خرم آباد و اميدها و انتظارات مردم براي رفع مشكلات و معضلات و تغيير چهره شهر، همچنان شاهد نابساماني وضعيت شهر و تاخير شوراي شهر در انتخاب شهردار جديد و حتي حضور نيافتن برخي از اعضا در جلسات شورا براي انتخاب شهردار هستيم.براساس گزارش هاي دريافتي ايسنا و گفته هاي برخي اعضاي شوراي شهر خرم آباد، تعدادي از اعضاي شورا با آگاهي، از حضور در جلسات شورا خودداري مي كنند.تعدادي از مسئولان، نمايندگان مردم استان در مجلس و مردم در گفتگوهاي جداگانه با خبرنگار ايسنا ضمن انتقاد از عملكرد شوراي شهر خرم آباد خواستار معرفي هر چه سريع تر شهردار شدند.
" چهارم: سه مركز سه استان مهم، فاقد شهردار است و تازه در كرمانشاه پس از سه نفر، چهارمين مرد انتخاب شده است تا باز آيا او هم به ساختمان شهرداري پا بگذارد يا چون ديگران به دليل مشكلات خانوادگي! و... عطاي صندلي شهرداري را به لقايش ببخشد، هر چند ما آرزو مي كنيم اين يكي بماند و شهر را هم بسازد.
چه حق كرمانشاه، نه اين است كه هست بلكه بايد در بهترين فرم و وضعيت قرار داشته باشد.
" پنجم: كبيركوهي، خبرنگار ما از كرمانشاه نوشت: حيدر كرمي سرپرست شهرداري كرمانشاه براي سه ماه ديگر نيز در پست سرپرستي شهرداري ابقا شد. برپايه اين خبر كرمي مي بايست روز هجدهم ماه جاري مسئوليت خود را به شهردار منتخب واگذار كند كه اين مسئوليت بار ديگر به كرمي واگذار شد.
" ششم: خواست انتخاب شهردار، به معناي ناديده گرفتن تلاش سرپرستان محترم و كوشاي شهرداري اين شهرها نيست كه كار آنها در خور قدرداني است اما اگر شهر به شهردار نياز نداشت، قانون گذار چنين جايگاهي را تعريف نمي كرد و حالا هم هر شهر يك شهردار مي خواهد و شايسته نيست اين همه تعلل، شايسته نيست كارهايي كه گاهي بوي منيت و خودمحوري مي دهد. شايسته نيست كار شهر و شهروندان به دليل نبود شهردار به مشكل بخورد كه در اين صورت همه كساني كه در امر انتخاب شهردار كوتاهي مي كنند مسئولند و اگر در اين دنيا خود را ملزم به پاسخگويي ندانند، آن دنيا از آنها پاسخ خواهند گرفت. پس هشدار كه كار مردم را به حال خود رها نكنيم. هشدار كه حق مردم را، حق راي مردم را با بهترين انتخاب بدهيم.
(ص-۶)