سئوال سرخ در عيد سبز!

سلام!با شادباش عيد ميلاد سبز امام مبين و حجت متين الهی حضرت امام مجتبی به همه آنانی که سالک راه عشق هستند و نگا هشان به زيبايی عادت ديرينه دارد و نيکو بينی سنت هميشگی آنان است.داغدار شدن ايران به قربانی شدن ۳۴ مسافری که از يزد به پابوسی امام رضا می آمدند را تسليت می گويم.واژه هايم بوی تلخ فراق دارد بر من ببخشيد در اين عيد ناز و روز های نياز:چه كسي پاسخگوي اين سئوال سرخ است؟ 
غلامرضا بني اسدي
rbaniasadi @yahoo.com
باز هم سفر، باز هم جاده، باز هم جنون باز هم خون! چه شده است بالانشينان كه جاده ها را نمي بينند؟ كجايند بلندقدان كه شروه مرگ را كه از هر سوي جاده مي وزد را نمي شنوسند؟ كجايند....
باز هم34 جان،باخته شد تا انسانيت عزادار شود مگر نه اينكه در تعاليم ديني داريم كه هركس انساني را بكشد انگار همه انسانيت را كشته است؟ آيا درفجايعي چنين انسانيت زخم نخورده است؟ تاوان اين خون و زخم را از كه و ازچه بايد ستاند؟ آيا باز هم عامل انساني را علت مرگ معرفي خواهند كرد؟
آيا اين قصه شوم را به قهرماني گره خواهند زد كه خود مرده است؟..
سرسالاران سلامت، قهرمان شديم، اين خونها قهرماني ما و مقام اولي ما را در تصادفات بيشتر تثبيت مي كند! بالاخره اول شديم اما اين مقام اولي نحس را نمي خواهيم آقايان بيايند و به حسن تدبير وعملكردي كه وجدانشان را راضي كند بيايند و كلاه خود را قاضي كنند و برزمين بگذارند اين جام اولي را...
رئيس مجلس در پيام تسليت خود تاكيد كرد:« اميدواريم با درايت و تدبير اين حوادث تلخ تكرار نشود»، اما اميدواريم براي يك بار هم كه شده كارشناسان بيايند و مو را از ماست بكشند و روشن و صريح عوامل اين جنگ اعلام نشده را معرفي و مجازات كنند. درحوادثي چنين هم عامل انساني، هم وسيله نقليه و هم مهندسي جاده  به اندازه اي كه در شكل دهي حوادث سهم دارند بايد پاسخگو باشند. نمي شود جاده اي را ساخت و پولي ستاند و نقطه پايان بر پروژه گذاشت اگر جاده اي غير فني ساخته مي شود بايد تا ريال آخر از سازندگانش بازپس گرفته شود و جاده استاندارد ساز مي شود. اگر وسايط نقليه مشكل دارند بايد سازندگانش را به صلابه بكشند و اگر انسانها راسا دخيل هستند بايد دخلشان را آورد تا با جان مردم چنين بازي نكنند. جان مردم بازيچه نيست كه بر سر هر كوي و برزن به بازي گرفته شود، اين جان امانت الهي است و حرمتش از هر صاحب حرمتي بالاتر... نگذاريد اين حرمت بي حريم بان جولانگاه حرمت شكنان شود.

/ 0 نظر / 96 بازدید