دو طلوع دیگر تا پایان نمایشگاه مانده است، بشتابید!

 

 می‌توانی نفس بکشی‌... می‌توانی حس کنی در و دیوار نمایشگاه هم دارند نفس می‌کشند. حتی اگر خسته شدی، می‌توانی بنشینی و دست بگذاری روی زمین و نبض زمین را بگیری که بر مدار زمان نفس می‌کشد‌... حالا تو هم می‌توانی دوباره نفس بکشی، عمیق‌تر و باز هم عمیق‌تر! این‌جا نمایشگاه مطبوعات است، جایی که کاغذ‌ها نفس می‌کشند، کلمات،‌ سکوت خود را می‌شکنند، تیترها با شما چشم در چشم می‌شوند. ورق‌های کاغذی، ساختمان ذهن شما را می‌سازند. این‌جا، شما می‌توانید قلم‌به‌دستانی را ببینید که پیش‌تر، شاهد قلندری قلم‌شان بوده‌اید. می‌توانید با کسانی نگاه در نگاه شوید که مهربانی شما را قدر می‌دانند و مهربانانه برایتان نوشته‌اند. نجابت نگاه شما، نجابت کلمات آن‌ها، این‌جا به هم می‌رسد. شما می‌توانید آیینه انتظار از آن‌ها را در همین نمایشگاه جلوی صورت قلم‌شان بگذارید تا خود را بهتر بشناسند تا فردا بهتر برای شناساندن ظرفیت‌های مملکت تلاش کنند.

این‌جا نمایشگاه مطبوعات است. جایی که می‌شود یک روزه، حتی یک ساعته قریب به یک قرن به عقب برگشت. سپس با روزنامه‌ها ورق خورد و ورق خورد و به امروز رسید. می‌شود فراز و فرود کشور و حتی جهان را لابه‌لای سطور روزنامه‌ها خواند. این‌جا نمایشگاه مطبوعات است، می‌شود نگاه در نگاه شد با تصاویر شهدای اهل قلم که نگاه‌شان از قاب‌ها تا قلب‌ها نفوذ می‌کند و تو را به تامل وامی‌دارد که آیا ما که به عکس شهدا نگاه می‌کنیم، عکس شهدا عمل نمی‌کنیم؟! راستی مسیر ما کجاست، آیا در مسیر خود به شهدا می‌رسیم یا از آن‌ها دور می‌شویم؟

این‌جا نمایشگاه مطبوعات است. این‌جا می‌شود از راه دور به ضریح آقا امام رضا (ع) دخیل بست، می‌شود زیارت‌نامه خواند، این‌جا در غرفه روزنامه خراسان، فرصتی است تا دل‌ها به سوی حرم پرواز کنند. با دل‌نوشته‌هایی که سخن دل‌های خسته است برای امام عاشقان که زیارتش خستگی را از تن و جان می‌زداید. این‌جا می‌شود دل‌ها را پرواز داد، می‌شود کبوتر یار را به کوی دوست فرستاد.

این‌جا نمایشگاه مطبوعات است. یک فرصت سبز برای زیبا اندیشی، برای دیدن نادیدنی‌ها و خواندن نانوشتنی‌ها. تا پایان نمایشگاه هم دو طلوع بیشتر نمانده است. پس پا به راه شوید. به سوی نمایشگاه مطبوعات در مصلای تهران.

ویژه‌نامه - ویژه نامه نمایشگاه مطبوعات - مورخ دوشنبه 1390/08/09 شماره انتشار 17971 /صفحه اول
/ 0 نظر / 3 بازدید