اگر جناح‌‌ها برادر شوند مردم هم اعتماد می‌کنند

قبیله‌ای است در روستای مادری من که اخلاق به خصوصی دارند. با هم کلنجار می‌روند، دست به یقه هم می‌شوند گاهی و قهر، قهرمی کنند با هم تا جایی که نمی‌خواهند سایه‌ای از هم ببینند اما.... اما کافی است بیگانه‌ای به یکی از افراد این قبیله، چپ نگاه کند تا همانی که قهرش از همه کهنه‌تر است زودتر از همه خود را به معرکه برساند و در دفاع از خویشاوند در گیر، دمار از روزگار طرف مقابل درآورد. این اخلاق،تنها خاص مردان نیست بسیار شده است که زنان هم چادر به کمر بسته‌اند و چوب برداشته و به میدان آمده‌اند. این را همه مردم طایفه‌های دیگر هم می‌دانند که نباید روی قهر این قبیله حساب کنند چون هرکه تا کنون حساب کرده جز باخت نصیبش نشده است چه آنان در عین قهر با یکدیگر وقتی پای غریبه به میان آید، تا خون شان هم کنار هم می‌ایستند.

من میان مردم ایران و آن قبیله، ویژگی‌های همسان فراوان می‌بینم و تاریخ هم ثابت کرده است که ایرانیان اگر گاهی پا به جاده رقابت بگذارند و به هم تنه هم بزنند و حتی روی هم خطا هم که بکنند وقتی حرف بیگانه به میان آید و نام ایران، یک پارچه می‌شوند برای مقابله. اصلا تیم ملی می‌شوند برای شکست بیگانه. من به این رفتار مردم وطنم افتخار می‌کنم و آرزو که جناح‌های سیاسی ما هم چنین نگاهی داشته باشند و هر روز هم پر رنگ‌تر کنند این نگاه را.

باید جناح‌های ما رفتاری از خود بروز دهند تا دنیا بداند که به‌رغم همه اختلاف‌ها و رقابت‌ها کنار هم هستیم و زمانی که همه با هم می‌شوند، یکپارچه و یک دل و نه فقط مناطق صعب العبور که روز‌های صعب العبور را هم پشت سر خواهند گذاشت و پرچم عزت ایران را افراشته نگه خواهند داشت. هم دلی در سخن که این روز‌ها در کلمات رجال جناح‌های مختلف نظام به گوش می‌رسد اگر با عمل همراه باشد، این امید را برمی انگیزد که به یاری خدا از این گردنه سخت هم عبور خواهیم کرد. دولت هم باید پرتلاش و تکاپو و با حسن ظن این همراهی را قدر بداند و از همه ظرفیت‌ها به درستی استفاده کند و با ترمیم خود و تزریق خون تازه به شریان‌های حیاتی کشور، گام‌های بلند به سوی موفقیت بردارد. اگر دولتمردان با هم باشند و جناح‌ها و احزاب هم پای منافع ملی برادر شوند، مردم هم اعتماد می‌کنند و تمام قد به میدان می‌آیند و چون مردم با هیمنه تمام بیایند، پیروزی را قطعا به اسم مبارک ایران خواهند نوشت، ان‌شاءالله...


جمهوری اسلامی / شماره 11191 / سه شنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۷ / صفحه 3/ خبر

http://jomhourieslami.net/?newsid=176217

 

http://jomhourieslami.net/index.php?year=1397&month=04&day=12&category=3&#

http://jomhourieslami.net/archive/pdf/1397/04/12/3.pdf

http://jomhourieslami.net/engine/print.php?newsid=176217


/ 0 نظر / 103 بازدید