شرط گذاشتن خاتمی درست است

دوست عزیز ما آقای عظیمی در یادداشت «پیش شرط های کاندیداتوری خاتمی باطل است» که در روز ١۵ مهر چاپ شد حکم به ابطال دو شرط خاتمی داد و به آمدن یا نیامدن خاتمی پرداخته بود و صاحب این قلم را هم در این ساحت حرفی است برای گفتن با این سویه نگاه که خاتمی بیاید یا نه؟ این پرسش را می شود جلوی اسم هرکس که در مظان نامزدی ریاست جمهوری است گذاشت می توان گفت روحانی بیاید یا نه، احمدی نژاد بیاید یا نه، کروبی بیاید یا نه، قالیباف بیاید یا نه و ... این البته به خودشان مربوط است که با سنجش شرایط براساس معیارهای خود بیایند یا پا به وادی نگذارند، اما آن ها هم حق دارند هم معیارهای خود را طرح کنند و هم پس از این که برای برنامه های خود رای گرفتند، امکان اجرایی شدن آن را داشته باشند و هم من و شما آقای عظیمی عزیز به این بلوغ فکری برسیم که هر برنامه ای که رای مردم را در انتخاباتی قانونی و آزاد گرفت و تنفیذ رهبر معظم را هم پشتوانه داشت برای اجرایی شدنش تلاش کنیم حداقل این را از شهروندان دیگر کشورها بیاموزیم که با صاحب برنامه همراه باشیم و همه برای اعتلای کشور تلاش کنیم. دوست عزیز! نمی خواهم خبرهای گذشته را باز بخوانم بلکه نگاهمان پرامید به امروز و فرداست و این که هر کدام از نامزدهای بزرگوار با چه شعار و برنامه هایی می آیند و اهدافشان براساس کدام خواسته های مردم است و با مردم، این صاحبان اصلی انقلاب و کشور براساس چه سرفصل هایی به تفاهم می  رسند، حق آن هاست و حق دیگر آن ها فراهم بودن امکان اجرایی کردن آن اهداف است. پس بیایید، بدون این که نامی از خاتمی، احمدی نژاد، قالیباف، کروبی، روحانی و ... ببریم به همه امکان طرح نظرات و برنامه های شان را بدهیم. چه روشن است اگر امروز، اجازه اظهارنظر به آنان ندهیم، اولا براساس کدام اهداف می خواهیم با آن ها به تفاهم برسیم و رای بدهیم و ثانیا ما که اجازه طرح نظر نمی دهیم آیا اجازه عمل به برنامه ها را خواهیم داد؟

آقای عظیمی بزرگوار! وقتی کسی می خواهد به میدانی بزرگ بیاید و بار بزرگی بردارد، حق دارد هم شرایط خود را باز بگوید و هم برای برداشتن بار امکان سنجی کند پس به خاتمی نباید خرده گرفت و به هر کس دیگر که با شرط و تحلیل شرایط و امکانات می آید هم. خرده اگر باید گرفت از کسی است که بی برنامه و بی شرط و بی سنجش شرایط بیاید، چون آنکه برنامه دارد و شرط می گذارد مشخص است هم خود کجا می خواهد برود و هم کشور را کجا می خواهد ببرد، اما آن دیگری چه ؟

آیا اگر خاتمی و هر نامزد دیگر بی سنجش شرایط، بی تفاهم بر سر مسائل کلان و بی شرط و شروط بیاید اهل حق است و به قول آن دیگری، شمس الواعظین، اهل ننربازی نیست؟

بگذریم، فکر می کنم خاتمی هم به اندازه هرکس دیگر حق دارد حرف هایش را بزند، چنان که من و شما و هرکس دیگر.

با این که مخالف نیستید دوست عزیز ؟!حرف آخر اینکه خاتمی، احمدی نژاد، هاشمی، روحانی، قالیباف، کروبی، لاریجانی، حدادعادل، عارف و... همه سرمایه های ملی ایران هستند، آتش کشیدن به این سرمایه ها ظلم به کشور و همه مردم است. پس نقد بکنیم اما اجازه حرف زدن را از آن ها نگیریم. این را هم همه می دانیم که همه این بزرگواران در کنار شایستگی ها و توانایی های فراوان، کاستی های زیادی هم دارند که با کمک چون شما اهل قلم های منتقد باید برطرف شود. آن هم با آینه داری و قلمداری و نه چیز دیگر. به امید اینکه هرکس آمد و هر برنامه ای که رای آورد، ایران سرفراز بماند و در آرزوی آنکه هرکس آمد و رخت رئیس جمهوری پوشید خود را خدمتگزار همه جمهور بداند و همه جمهور او را حمایت کنند.

صفحه 02 اخبار ، شماره سریال 17100 ، تاریخ انتشار 870717

 

/ 0 نظر / 103 بازدید