انقلاب با وجود فراز و نشیب‌ها ، هم چنان به پیش می رود

جانشین سپاه قدس در مراسم بزرگداشت غواصان شهید والفجر۸:
 

انقلاب با عنایت خداوند و ذیل پرچم ولایت همه فراز و نشیب ها را با برنامه ریزی  و تدبیر  پشت سر می گذارد و هم چنان به پیش می رود. این فرازی است از سخنان جانشین سپاه قدس در میان رزمندگان خراسانی دفاع مقدس که پنج شنبه گذشته به یاد یاران شهید خویش در والفجر ۸ گرد هم آمده بودند، تا هم یادها را زنده کنند و هم با نکوداشت نام و خاطره شهدا، بر صراط مستقیم شهادت گام بردارند. در این محفل نورانی که در مسجد الجواد(ع) برگزار شد غواصان و نیروهای اطلاعات و عملیات لشکر ۲۱ امام رضا(ع) در زمان دفاع مقدس هم به مرور خاطره پرداختند و هم در نماهنگی که به تورق تصاویر شهدا می پرداخت یاد یاران را چراغ دل کردند، چراغ هایی که هر روز نورش در افزایش است. در این محفل، فریدون حسین زاده، به تشریح نقش غواصان در  عملیات پرداخت و از چگونگی انتقال آنان به پای کار گفت. سپس مجری مراسم دکتر قاضی زاده، نماینده مشهد را به جایگاه فراخواند تا از زبان او بشنویم، جلوه های زیبایی از زندگی سردار شهید مجید افقهی و شهید والامقام مجتهدزاده را. قاضی زاده، از روزهای نوجوانی  اش در میان حماسه آفرینان دفاع مقدس گفت و پس از او جواد کریمی دیگر نماینده مشهد در مجلس به ارائه تحلیل خود از شرایط روز پرداخت و آن گاه، رزمندگان دیروز،پای صحبت فرمانده آن روزهای خود نشستند و سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده آن روز لشکر ۲۱ امام رضا(ع) و جانشین امروز سپاه قدس، لب به سخن گشود و از شهید و شهادت گفت و از ضرورت تکریم خانواده شهدا که وظیفه ای است همگانی. سردار قاآنی، سپس به مسائل روز پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی، هم چنان به پیش می رود و هر آدم منصفی که نگاه کند درمی یابد با وجود فراز و نشیب ها، این انقلاب با عنایت خداوند و ذیل پرچم ولایت با برنامه ریزی و تدبیر با رفع موانع به پیش می رود.

وی افزود: قرار هم نیست همه چیز آرام و بر وفق مراد باشد بلکه مبارزه هست، درگیری هست و ما هم هستیم. فرمانده خراسانی دفاع مقدس گفت: نقدهای درونی، میان خانواده انقلاب است و ربطی به دشمن ندارد. وی با تاکید گفت: انقلاب ما، انقلاب صداقت و وفای به عهد است و حتی با دشمن هم به صداقت رفتار می کند و در مذاکرات هم، دو طرف نشسته و حرف زده اند و باید مردانه پای حرف خود بایستند. قاآنی با اشاره به حرف های نابه جای مقامات آمریکایی گفت: این کجای مردانگی است که این گونه حرف بزنند، البته مسئولان ما نجابت به خرج می دهند و الا خود آمریکایی ها هم می دانند که «گرده» آن ها زیر بار ماست و بنا باشد نامردی کنند و یک ملت بزرگ را تحقیر کنند آن وقت آستانه تحمل ما هم حدی خواهد داشت و خوب می دانیم با آمریکایی ها چگونه رفتار کنیم.  وی گفت: مراقب باشیم اما نگران نه. این جوری هم نیست که آمریکایی ها هر کاری بخواهند بکنند و ما نتوانیم. بلکه ما توانمندیم و آمریکایی ها با وجود این  که جنگ افغانستان و عراق را با هدف ایران به راه انداختند و ۳هزار میلیارد دلار هزینه کردند اما شکست خوردند و دست به دامان ما شدند برای نجات خود.

وی به ماجرای آمریکا در عراق اشاره کرد و افزود: آمریکایی ها به ما گفتند، خواهش می کنیم نگذارید آبروی ما در عراق بیش از این برود. آن ها ما را می شناسند و توان ما را هم می دانند، پس نگران نباشید. سردار قاآنی گفت: فراز و نشیب هست باید با تدبیر و حکمت جلو برویم و می شود با استفاده از ظرفیت ها به نتیجه برسیم پس بدانیم حرکت های تاکتیکی گاه تغییر می کند، گاه لازم است یک امتیاز کوتاه مدت بدهیم و این در مسیر راهبرد کلی قابل توجیه است. این فرمانده دفاع مقدس راهبرد کلی را حرکت براساس مشی رهبری خواند و گفت: هر کاری بکنیم اگر امضای رهبری نباشد اصالت ندارد. جانشین سپاه قدس خطاب به حاضران تاکید کرد: حضرت امام (ره) در روز ۱۳ تیر ماه سال ۶۷ به صراحت فرمودند:«امروز تردید به هر شکلی خیانت به اسلام است و غفلت از مسائل جنگ خیانت به رسول ا...(ص) است... که گفتیم وظیفه است، چشم و با همه وجود اطاعت کردیم. چند روز بعد هم که قطعنامه را پذیرفتند و نظر این بود که تفنگ ها خاموش شود باز وظیفه بود و گفتیم، چشم وظایف را همیشه ولایت تعیین می کند، باید مراقب باشیم از مدار ولایت و از مسیر «آقا»خارج نشویم. پایان صحبت سردار قاآنی با مداحی گره خورد که باز از شهدا می گفت و از غواصانی که به آب، آبرو دادند و اشک بازماندگان عاشورا، نشان از آن داشت که راه شهید و جاده شهادت هم چنان پررهرو خواهد بود...

خراسان رضوی - مورخ شنبه 1392/11/26 شماره انتشار 18624 /صفحه اول و ۵/فرهنگی

/ 0 نظر / 86 بازدید