سيلاب هاي مخدر

" يكم: چاره اي بايد جست براي اعتياد وگرنه اين بيماري بيش از پيش گسترش خواهد يافت. فوق العاده بايد ديد اين بيماري را والا با برنامه ريزي عادي و اجراي عادي، كار به سامان نمي شود.
براي رسيدن جامعه به وضعيت سفيد بايد پرونده همه سفيد شود وگرنه تا پرونده ها خط خطي است، تا افراد آلوده اند آرزوي داشتن جامعه سفيد، دست نيافتني خواهد بود. پس با حل مسئله اعتياد و يافتن پاسخ پهنه جامعه را پاك كنيد.
" دوم: ديگر كشف مواد مخدر مختص استان هاي شرقي، سيستان و بلوچستان و خراسان جنوبي و رضوي و كرمان نيست، حالا ديگر كشف مواد مخدر در استان هاي غربي هم تعجبي برنمي انگيزد و به قول خبرنگار ها، ارزش خبري كشفيات روز به روز كاهش مي يابد.
چون فراواني ها هر روز كمتر به نظر مي آيد و عنصر شگفتي و تعجب هم رنگ مي بازد و اين يعني يك واقعيت تلخ، يعني فاجعه، يعني عادي شدن يك حادثه مهم، يعني خيلي حرف هاي ديگر و اين را كه در قالب خبر مثل زدم از اين روست كه ديوار ما جماعت قلم به دست از همه كوتاه تر است و گاه اصلا ديواري نداريم مثل گليم نداشته و الا قصه از فوق العادگي افتادن ماجراي مواد مخدر در جاهاي ديگر بيشتر از حوزه خبر و خبرنگاري است چه خبرنگاران لااقل گاهي قلم به درد بر صفحه كاغذ مي برند و...
"  سوم: اين خبرها را دوباره بخوانيد؛
١ - باند توزيع مواد مخدر در مشهد متلاشي شد. به گزارش مركز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي خراسان رضوي از اين باند ٤٤٥ كيلوگرم ترياك كشف شد.
(خراسان- ٢٠/١٠/٨٦)
٢ - كشف ٢٥ هزار آمپول روان گردان در كرمانشاه.
(فارس- ٢٠/١٠/٨٦)
٣ - فرمانده ناجا در ديدار با مقام عماني: ايران بيش از ٦٠ تن مواد مخدر در خليج فارس كشف و ضبط كرده است.
(فارس-٢٠/١٠/٨٦)
٤ - با متلاشي شدن ٧ باند مواد مخدر، ٢٧٥ كيلوگرم مواد مخدر در آذربايجان شرقي كشف شد.
(فارس-١٨/١٠/٨٦)
٥ - ٣٠٠ كيلوگرم مواد مخدر از اشرار مسلح در رودان هرمزگان كشف شد.
(فارس-١٨/١٠/٨٦)
٦ - در يك عمليات تعقيب و گريز ٢٥٠ كيلوگرم مواد مخدر در سمنان كشف شد.
(فارس- ١٧/١٠/٨٦)
٧ - كشف بيش از يك تن و ٧٢٧ كيلوگرم ترياك در شهرستان بافت.
(فارس- ١٧/١٠/٨٦)
٨ - ٤٠٠ كيلوگرم مواد مخدر در فيروزآباد كشف شد.
(فارس-١٥/١٠/٨٦)
... و از اين دست خبرها فراوان است و من نمي دانم بايد در لابه لاي واژه هاي اخبار، سدهايي را ببينم كه سيلاب هاي مواد مخدر را مهار كرده اند و يا چنان كه بعضي مي گويند، اين ها مثل چغندرهايي است كه از كاميون در حال حركت بر جاده مي افتد و... هرچه هست تلاش ماموران قابل احترام است و هرچه هست بايد ، با برنامه و آگاه سازي عمومي هم «تقاضا» را چنان كاهش داد كه اگر همه مواد مخدر دنيا را «عرضه» كنند باز هم كسي به آن توجه نكند و از سوي ديگر بايد هزينه آوردن مواد مخدر را چنان افزايش داد كه به هيچ وجه فايده اي براي فزون خواهان سوداگر مرگ نداشته باشد. يعني آن ها نبايد مرگ را به مردم بفروشند بلكه بايد بدانند سوداگري مواد مخدر يك بازي «باخت-باخت» است كه براي آن ها برد ندارد و اين مي طلبد كه فوق العادگي مبارزه با مواد مخدر در هيچ نقطه اي و شهري و استاني از ياد نرود. بلكه همه عناصر نقش آفرين در بحث مبارزه با مواد مخدر از همه ظرفيت خود بهره گيرند و كاري اساسي بكنند، شايد آن وقت شاهد كاهش مصرف و ورود مواد مخدر در كشور باشيم.(ص-۶)

/ 0 نظر / 100 بازدید