مراقب باشیم هاشمی نژاد بازترور نشود

 
ترورهای اول انقلاب، کور نبود، تروریست هایش کور بودند، کوری که فقط به چشم بسته نیست، آن که ذهن بسته دارد، آن که توان فهم و درک دیده ها و حقایق را ندارد، آن که دنیا و آخرتش را به دنیای دیگران گره می زند هم کور است.از قضا این کورتر است و الا بسیارند نابینایانی که جان تابناک دارند و در روشنایی ضمیر، به زندگی روشن و لحظه های ناب و روحانی و نورانی می رسند و حتی برای دیگران چراغ می شوند. اما کورباطنان که دل هاشان را تاریکی فرا گرفته است و جان را شکارگاه شیطان کرده و خود نیز شکار ابلیس شده اند به رغم چشمان گشوده، بهره ای جز کوری نیست، چنان که گوش هاشان را، توان شنیدن و الا مگر می شود به چهره نورانی بزرگانی چون شهید والامقام هاشمی نژاد پنجه کشید؟ و سخنان آیت نشان او را نشنید؟ بگذریم که از جماعتی که «صم» و «بکم» و «عمی» هستند، شاید توقع عقلانیت، مثل طلب آب کردن از سنگ باشد، اینان فقط اهل کفران نعمت اند و براستی کفران نعمت از این بزرگ تر که «هستی بخش» و قهرمان «مبارزه با جهل و مادیت» را به نارنجک  چهل تیکه چند پاره کرد؟

بینایی اگر باشد انسان «اصول پنجگانه اعتقادی» را یاد می گیرد تا «راه سوم بین کمونیزم و سرمایه داری» را برود و به فهم «قرآن و کتاب های آسمانی دیگر» برسد و در کنار «رهبران راستین»، «مشکلات بزرگ نسل ما» را رفع و «مسائل عصر ما» را حل می کند. بصیرت اگر باشد، با ۱۴ قرن فاصله هم می شود عاشورایی شد و با فهم «درسی که حسین(ع) به انسان ها آموخت» به «مقام شهید» رسید، اما اگر بصیرت نباشد، در هر زمان می شود دچار «مشکلات مذهبی روز» شد، «رسالت انقلابی امام حسین(ع)» را نادیده گرفت و «ولایت فقیه» را هم منکر شد. چنان که شدند برخی ها و «پاسخ ما به مشکلات جوانان» را جدی نگرفتند و حتی خیلی ها «ضرورت تشکیلات» معنویت افزایی و روشنگری را درک نکردند، تا هاشمی نژادها، هنوز هم ترور شوند. اصلا هاشمی نژاد که یک فرد نبود، یک فکر بود و هرگاه این فکر ضربه بخورد به معنای ترور هزارباره اوست. آنچه در7مهر سال60 به خون غلتید جسم «سیدعبدالکریم» بود اما هشدار که فکر واندیشه او ترور نشود.او به فرموده حضرت امام خمینی(ره) «جوانمرد فاضل» بود و این دو کلمه پرمفهوم، هندسه شخصیتی این عالم وارسته را تعریف می کند. این دو کلمه کلید واژه شخصیت بزرگی است که باید تکرار می شد و هنوز هم باید تکرار شود تا روشنایی در کوچه های جان و جهان مردم آن قدر فراوان شود که کسی نتواند، فقدان نور را بهانه ای برای کوری و گمراهی کند. آن قدر که افرادی کور نشوند و جاهلانه به سوی خورشیدها شلیک نکنند.

هاشمی نژاد، در روز شهادت امام جواد علیه السلام، رخت خدایی و شهادت پوشید و در این تقارن نیز رازها بسیار است و اهل معرفت می دانند، این رازها را که شاید نه یک اتفاق که تجلی سری از اسرار الهی باشد. به این کلید واژه ها دقت کنیم؛ جواد، جوان، جوانمرد، فاضل، روشنگری، نقاب و نفاق زدایی، بیدارگری و ... هر کدام این نگاه را پررنگ تر می کند که شاید رازی باشد در این تقارن...

 

* کلمات داخل گیومه، اسم تعدادی از کتاب های شهیدهاشمی نژاد است.

ویژه‌نامه - ویژه نامه جوانمرد فاضل - مورخ پنج‌شنبه 1390/11/27 شماره انتشار 18056 /صفحه۴

/ 0 نظر / 3 بازدید