صبح بخير آقاي رئيس‌جمهور،

 
سلام آقاي رئيس‌جمهور: حضورتان در خراسان جنوبي گرامي و به هر قدمي که براي عمران و آباداني اين خطه محروم برمي‌داريد، گل‌ها نثار باد.
آقاي احمدي‌نژاد، اين استان استعداد کم ندارد، شما اين را بهتر از ما مي‌دانيد و آمار و ارقام دست شماست و قطعا" مديران شما ظرفيت‌شناسي کرده‌اند منطقه را و مي‌دانند قفل توسعه با کدام کليد باز مي‌شود.
من با اميد به اينکه چنين باشد مي‌خواهم شما را توجه بدهم به معدن، که مي‌تواند منطقه را متحول کند و اشاره کنم به ظرفيت گسترده نيروي انساني دانشمند و کارآمد و عاشق خدمت که براي هر منطقه و هر مديريتي غنيمت است. اين غنيمت را ارج بگذاريد و با بهره‌گيري از آنان فرداي روشن را همين امروز به مردم نشان دهيد.

آقاي رئيس‌جمهور، اين استان، هنوز جامه سخت و زبر خشکسالي را از تن بدر نکرده است، پس خواهيد بخشيد اگر درخت‌ها در استقبال از شما، لباس سبز نپوشيدند و چشمه‌ها و قنات‌ها، سرود نخواندند، آخر 8 سال است که درخت، رخ زرد دارد و چشمه‌ها و قنات‌ها را توان ترانه‌سرايي نيست.
آقاي احمدي‌نژاد، غمنامه خشکسالي را بايد به آب تدبير شست و با مديريت امور، ديو خشکسالي را فراري داد.
آقاي رئيس‌جمهور، قطعا" گفتني‌هاي آن استان را به شما خواهند گفت اما صفري خبرنگار خراسان از گناباد، در همجواري با خراسان جنوبي هم غمنامه‌اي نوشته است که اگر فرصتي براي خواندن باشد، شايد، اراده‌اي براي تغيير را پيامد داشته باشد. اجازه بدهيد نوشته او را بخوانيم.
محورهاي مواصلاتي مشهد- بيرجند به عنوان شاهراه اقتصادي استانهاي خراسان رضوي و جنوبي هنوز هم شاهد تصادفات مرگبار و خسارات مالي و جاني فراوان به مسافران وهموطنان است با وجود اينکه بارها و بارها حوادث خونين اين محور که اکثرا" بين اتوبوسهاي مسافربري صورت گرفته است توسط رسانه‌هاي گروهي و مسئولان استاني به مقامات بالا مخابره گرديده اما هنوز گويي حرکت بنيادين و ريشه‌اي در جهت ايمن‌سازي اين محور که از آن به عنوان محور مرگ نيز ياد مي‌شود صورت نگرفته است و همچنان هر روز با چشمان خود مرگ هموطنان در اين محور را به نظاره مي‌نشينيم آقاي رئيس‌جمهور آيا به خود اجازه خواهيد داد سوار بر مرکب شويد و در اين محور حرکت کنيد تا بسياري از واقعيتها برايتان محرز شود،،

آيا به روستاهاي جنوب خراسان رضوي که از ليست مناطق محروم حذف شده‌اند سرکي خواهيد کشيد تا طعم محروميت را به عينه و وضوح دريابيد، آقاي رئيس‌جمهور روستاها از رونق بازمانده‌اند و چهره روستاها را غم فرا گرفته است، روستاهايي که روزگاري مامني براي رهايي از درد غربت شهرنشينان بود خالي از سکنه شده‌اند و مردمانشان به حاشيه شهرها گريخته‌اند.
آقاي احمدي‌نژاد قهر چندين ساله طبيعت و خشکسالي علاوه بر ايجاد مشکلات زياد معيشتي و اقتصادي دراين منطقه انگار قهر مسئولان عاليرتبه نظام را نيز به دنبال آورده است آيا مي‌دانيد قريب به بيست سال است هيچ مسئول تراز اول مملکت به شهرستان گناباد نيامده است،،
آقاي رئيس‌جمهور آيا مي‌دانيد اکنون که موقع برداشت محصول استراتژيک اين منطقه همان طلاي سرخ زعفران است کشاورزان چيزي جز حسرت برداشت نمي‌کنند و عطاي زعفران را به لقايش بخشيده‌اند،،
آيا مي‌دانيد واحدهاي کارگري يکي پس از ديگري تعطيل مي‌شوند در حالي که بيشترين اهتمام دولت و مسئولين کشور پيرامون اشتغال متمرکز گشته و شعار دولت مقابله با بيکاري مي‌باشد، گويا روي ديگر سکه که جلوگيري از تعطيلي واحدهاي اشغالزايي مي‌باشد به دست فراموشي سپرده شده است و روز به روز بحران بيکاري سايه شوم خود را بر سر خانواده‌ها و پيکره اقتصاد مي‌گستراند...
آقاي رئيس‌جمهور ميلياردها تومان پول بيت‌المال هزينه پروژه‌هاي نيمه‌تمام اين منطقه از جمله دانشکده علوم پزشکي- فرودگاه و... شده است اما مسئولان مربوطه جوابگوي مردم اين ديار نمي‌باشند.
دکتر احمدي‌نژاد: شهرستان گناباد با کمبود فضاي آموزشي، امکانات ورزشي، خوابگاههاي دانشجويي، مراکز صنعتي و توليدي و نبود پايانه حمل ونقل مواجه است و اين مشکلات باعث مهاجرتهاي پي‌درپي مردم شده است.

سفر مقام معظم رهبري و مسئولين بلندپايه مي‌تواند مرهمي براي اين زخم‌هاي ديرينه باشد.
کتابخانه شهيد مطهري تنها کتابخانه عمومي مرکز اين شهرستان به شمار مي‌رود که بايد تعداد بالغ بر 30هزار دانش‌آموز و 10 هزار دانشجو را تحت پوشش قرار دهد، اين کتابخانه در ابتدا به منظور مطب پزشکان احداث شده و بعد با انجام تغييراتي براي استفاده کتابخانه به کار مي‌رود همچنين دانش‌آموزان گناباد از داشتن يک مجموعه فرهنگي محروم مي‌باشند.
مرکز پزشکي‌قانوني گناباد محروم از ساختمان و با کمبود اعتبارات مواجه است و از سوي ديگر اعتبارات پزشکي قانوني جوابگوي نياز مراکز در استان پهناور خراسان نيست.
آقاي رئيس‌جمهور آيا مي‌دانيد به دليل کمبود امکانات رفاهي و... پزشکان متخصص رقبتي به ماندن در اين ديار ندارند و بيماران بايد مسافتها راه را براي درمان بپيمايند و بيمارتر شوند،، در صورتي که بيمارستان امدادي بيدخت مي‌تواند تمامي امکانات درماني را در خود جاي دهد.
آيا مي‌دانيد بزرگترين پروژه آبرساني به گناباد و بيدخت که ميلياردها تومان هزينه در برداشته است ناتمام مانده و کامل نشده است:
آقاي رئيس‌جمهور آيا عدالت‌محوري در گروي توزيع عادلانه امکانات نيست و فقط در شعار تنها خلاصه شده است و چرا ترافيک در خط فقر روز به روز بيشتر مي‌شود.
و بالاخره آيا گناباديها در حسرت ديدار مسئولان عاليرتبه خواهند ماند؟ سوءالي است که مسئولان عاليرتبه آن را در ابهام گذاشته‌اند.
آقاي احمدي‌نژاد سوءالات بسيار اندک که هر روز در ذهن مردم اين شهر تداعي مي‌شود و کسي جوابگو نيست و گوشه‌اي کوچک از درد‌دل مردم اين سامان مي‌باشد چه خوب است با نگاهي واقع‌بينانه مشکلات مردم را بررسي نماييد تا در حافظه تاريخ اين مردم نقش نبندد که مسئولان مردم گناباد را فراموش کرده‌اند.

/ 0 نظر / 115 بازدید