پیچک تحریف و خرافه و نهال دفاع مقدس

راه شهدا تا همیشه روشن است، این را با همه ایمانم می گویم. آنان در صراط مستقیم حق، خود را تعریف کردند. راهی که بن بست هم ندارد. راهی که چون به عاشورا و کربلا می رسد، بن بست شکن است. 

آری، هیچ قدرت دشمن کیشی، تاکید می کنم، هیچ دشمنی نمی تواند این راه را سد کند، نمی تواند این انرژی پویای همیشه پیروز را مهار کند، نمی تواند باورمندان شهادت را شکست دهد که اگر می توانست، چنین کند تا امروز از حسین (ع) که "سیدالشهدا" ست نه نامی می ماند و نه نشانی؛ اما، هم نشان فراوان هست و هم نامی چنان بلند دارد که میلیون ها مرد بدین نام مانا، نام بردار می شوند، حال آنکه از نام حسین کشان، جز قلیلی سیه اندیش، جز به لعنت یاد نمی کنند، ماجرای شهدای ما هم همین است؛ راه روشن است و هیچ دشمنی نمی تواند این چراغ های راه را خاموش کند. 

نمی تواند پنجه در چهره آفتاب زند. نمی تواند.... اما در غفلت ما از این حقیقت نورانی، خرافه ها چونان "پیچک" می تواند به پایه های این نخل تناور و شجره طیبه ، بپیچد و کاری کند که دشمن در آرزوهای خود به دنبال آن است، تحریف می تواند، حرف به حرف مثل تیر در تن حقیقت دفاع مقدس بنشیند و کاری کند که تیر و ترکش با پیکر شهدا مان می کرد، اما با این تفاوت آشکار که تیر و ترکش، می کشت، اما ما زندگی جاوید می یافتیم و به ترویج حیات طیبه هم مبعوث می شدیم. 

این بار اما ماجرا 180 درجه، متفاوت است؛ تیر ها و ترکش های تحریف، یک فرهنگ را نابود می کند، فرهنگ که نابود شد، دیوار های نگهدارنده کشور هم به زلزله دچار می شود، این هم همان چیزی است که دشمن می خواهد. همان هایی که با جنگ تحمیلی 8 ساله و پیش از آن، با راه انداختن قائله های ضد انقلابی در استان های مختلف نتوانستند انجام دهند، به آسانی به آرزوهای شوم خود می رسند. 

این که فرهیختگان جامعه و دل سوزان انقلاب و میراث داران شهادت این همه بر حقیقت گویی در باره دفاع مقدس و انقلاب تاکید دارند از همین روست که حقیقت ها ، نگهدارنده حق اند و کسی با باطل خرافه و تحریف، حتی اگر قصد قربت هم داشته باشد، نمی تواند از حق، دفاع کند چنانکه در مکتب مولا علی(ع) می خوانیم کسی از راه باطل، به حق نمی رسد. پس باید مراقبت، صد چندان کنیم تا پیچک خرافه و تحریف، نهال قامت کشیده فرهنگ دفاع مقدس را نخشکاند. ذکر نام و احیای یاد و سلوک شهدا که به فرموده مقام معظم رهبری کمتر از شهادت نیست در این ساحت باز تعریف می شود. ان شا الله با تبیین معارف این حماسه، هم حماسه ساز باشیم و هم بستر را برای تربیت حماسه سازان مهیا کنیم....

حیات / تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶| شناسه مطلب: 136076

http://hayat.ir/fa/136076/

/ 0 نظر / 93 بازدید