بازتاب يادداشت


کلمه- کاغذ- قهرمان، 
غلامرضا بني‌اسدي
«قهرمانان کاغذي» بازتاب گسترده‌اي در ميان خوانندگان گرامي داشت و گروهي در تماس با روزنامه خراسان به اظهارنظر پرداختند که گزيده‌اي از آن تقديم مي‌شود.
- يک مادر: جوان بايد تفريح داشته باشد اما نبايد پا را از دايره قانون بيرون بگذارد. البته اين مسئله را من بد مي‌دانم، اما بدتر از آن ارتشاء است، اختلاس است، پارتي بازي است، فقر است و... به اينها بپردازيد، ريشه‌ها اينجاست.
- يک شهروند: مي‌خواستم بگويم بنويسيد اگر مسئولان نظام جامعه و نگهبانان امنيت به جاي اينکه هي به روسري خانم‌ها گير بدهند، به وظيفه امنيت‌باني خود مي‌پرداختند، حادثه پاکدشت رخ نمي داد. به نظر من پرداختن به امور مهمي از اين دست مهمتر از جشن استقلال است.
- يک جوان: شما جواني نکرده‌ايد چرا چشم ديدن جواني کردن جوانها را نداريد؟ آنچه شما به آن پرداخته‌ايد اقتضاي جواني است.
- يک دختر جوان: من نوشته‌هاي شما را دنبال مي‌کنم، جشن استقلال را هم خواندم اما مي خواستم به نوشته گذشته شما با عنوان کاوه سند هويت ماست انتقاد کنم. من اينکه نام يک شهيد بر يک خيابان گذاشته شود را راه انتقال ارزش‌ها نمي‌دانم، گذشته از اينکه خود آن بزرگواران هم راضي به اين نبودند...
-يک فرهنگي: اين قبيل مسايل بد است و بدتر از آن فضايي است که براي چنين مسايلي مساعد است. راستي چه کساني را بايد محاکمه کنيم؟
- شهروند مشهدي: اگر ممکن است نيش قلمتان را متوجه مسايل شهري کنيد، متروي مشهد چند سال بايد طول بکشد...
- يک بازنشسته: من 30 سال براي اين کشور زحمت کشيدم اما نتيجه چه شد؟ نمي‌توانم جلوي فرزندانم و نوه‌هايم سربلند کنم. اگر جرأت داريد، دل و گرده داريد يقه قدرتمندان را بگيريد که وضع موجود را بوجود آوردند.
يک طرفدار استقلال و فوتبال ايران: شما مي‌خواهيد فوتبال اين کشور را تضعيف کنيد آنهم در آستانه مسابقات مهم مقدماتي جام جهاني. حال اينکه رفتن به جام جهاني آرزوي همه ماست...
- يک طرفدار پرسپوليس: حرف درستي بود. راستي چرا بايد کساني را که براي الگو شدن اگر نگوييم نقص دارند مطمئنا مي‌توانيم بگوييم صلاحيت ندارند را الگو کنيم. ما معتقد نيستيم که برخورد با اين بازيکنان مشکلات فرهنگي ما را حل مي‌کند بلکه مي‌گوييم چرا با الگو کردن چنين کساني مشکل فرهنگي درست مي‌کنيد. ضمنا در اين موضوع استقلال و پرسپوليس و... فرقي نمي‌کنند.

/ 0 نظر / 95 بازدید