اگر از شهدا می‌نویسیم باید آنان را به خوبی بشناسیم

خبرنگار پیشکسوت دفاع مقدس:
اگر از شهدا می‌نویسیم باید آنان را به خوبی بشناسیم
 
خبرنگار پیشکسوت دفاع مقدس گفت: اگر قرار است از شهدا بنویسیم باید ابتدا به آنان نزدیک شویم تا آنان را به خوبی بشناسیم. 
به گزارش ایثار واحد  خراسان رضوی، غلامرضا بنی‌اسدی در همایش تجلیل از خبرنگاران شهرستان‌های خراسان رضوی که همزمان با روز خبرنگار در سالن‌ شهید هاشمی‌نژاد بنیاد استان برگزار شد، عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که زنده نگه داشتن یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امروز کم از شهادت نیست و بر همه ما فعالان حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت لازم است تا نسبت به اهمیت این پیام حساس و هوشیار باشیم.
بنی‌اسدی تصریح کرد: قلم به خودی خود شاید ارزش چندانی نداشته باشد اما به خاطر آنچه به مخاطب خود منتقل می‌کند ارزشمند است، قلم گاهی رسانه جبهه استکبار می‌شود و در جایی دیگر می‌تواند سردار جبهه حق شود و تا قیامت روشنایی بخش باشد.
وی افزود: در نوشتن لازم است تا به چهار مطلب عمده همیشه توجه داشته باشیم و آنها خلق ایده، هدف‌گذاری، رسانه و جامعه مخاطب است.
این جانباز هشت سال دفاع مقدس با بیان این که ارتش خبرنگار کلمات آن است، تأکید کرد: لازم است تا انتخاب بهترین واژگان را در انتقال پیام خود مورد توجه داشته باشیم و آگاه باشیم که جملات ما می‌تواند تأثیری بسیار گسترده در سطح جامعه داشته باشد.
بنی‌اسدی عنوان کرد: اگر قرار است از شهدا بنویسیم باید ابتدا به آنان نزدیک شویم تا آنان را به خوبی بشناسیم و باید توجه داشته باشیم که در برابر تمام کلماتی که باید از آنان بگوییم مسئولیت داریم.
وی با اشاره به ظرافت در انتقال پیام افزود: خبر مانند قالی ایرانی است که در آن هر گره‌ای در جای خود است و باید از این حیث بسیار دقیق و روشن باشد و پیام درستی را به شکلی درست و شایسته به مخاطب خود منتقل کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۹/پایگاه خبر رسانی ایثار
/ 0 نظر / 88 بازدید