هراس چرا...؟

سلام بر همه اين مطلب پاسخ به نوشته من است که أن هم پاسخ به نوشته ؛فرزين سلطانی بود به عنوان خاتمی پس از موسوی  البته در اين جواب هم اصل مطلب ناديده گرفته شده...               هراس چرا...؟ 
در پاسخ به مطلب «از خاتمي نهراسيد» به قلم آقاي بني‌اسدي بايد گفت: سوىال حقير از نويسنده محترم اين است که ترازوي ابداعي نامبرده از کي به بازار آمده که ميزان عمل به سنجش معيارهاي نقادي و سياسي شده تا حتي در بعضي از موارد به شرايط اقتصادي و اجتماعي هم تسري يافته است جهت روشن شدن اذهان مروري خلاصه بر ايام 8 سال اصلاحات مي‌نمائيم. 20 ميليون انسان خداجوي براي تقويت بنيان نظام و به تبعيت از مولا و رهبر خود و براي اعتراض به ديدگاههاي جناحي خاص که به نظر مردم عملکرد خوب نداشتند به سيدبزرگوار آقاي خاتمي راي دادند اين آراء خود ضمانت محکمي بود بر اينکه نه تنها نبايد از خاتمي هراسيد بلکه با توجه به تاييدهاي مکرر مقام معظم رهبري به خدمات ارزنده ايشان يک دلگرمي دلنشين هم جريان يافت. اما آناني که بر موج دموکراسي‌سوار شده بودند اگر کسي در باب نقادي و رد مستدل ديدگاه آن جناح برآمد با چماق اصلاحات چنان بر فرق آن مي‌کوبيدند که... حتي کاررا به جايي پيش بردند که وقتي عملکرد خاتمي را نپسنديدند آشکارا اعلام داشتند خاتمي بايد از قطار اصلاحات پياده شود. آنان از ابتداي بيان دموکراسي و اصلاحات ريشه‌هاي اصلي اعتقادات مردم را مورد نقد مغرضانه قرار دادند، ديه‌زن را خلاف عدالت، قصاص را خشونت، حجاب را محدوديت، ولايت فقيه را وکالت و شوراي نگهبان را به عناوين مختلف به نقد مغرضانه کشيدند. در قائله 18 تير پيراهن خونين ساختگي خويش را (که يادآور پيراهن معروف است) تيتر روزنامه نموده وزير کشور ستاد بحران تشکيل داد ولي در حادثه قطار نيشابور که مردم جزغاله شدند آب از آب تکان نمي‌خورد و نه تنها وزيري استعفا نمي‌دهد بلکه ستاد بحراني هم تشکيل نمي‌شود؟،،
آنجا که عملکرد آقاي وزير را براي برگزاري انتخابات با آراء مختلف ستوده‌ايد فرياد کردند انتخابات بر اساس دموکراسي نبوده و اساس آنرا قبول نداريم ولي چون نظر مردم است مي‌پذيريم که خود بهانه‌اي شد براي دشمنان در اعلام نقض حقوق بشر در ايران کما اينکه راي و نظر مردم هم در 2 انتخابات اخير مخالف جريان مذکور بود.
اما در عدالت آقاي وزير سري به لار محل تولد ايشان بزنيد و بعد قضاوت خود را مورد توجه و نقد قرار دهيد. اما در ديدار آقاي خاتمي براي هم سويي با يک جريان و تشويق و ترغيب کانديداي مورد وثوق يک جناح و حزب خاص وارد عمل شود اگر جواب مثبت است پس دموکراسي و مردمسالاري چه مي‌شود؟، و اين بدعتي نخواهد شد براي آيندگان که اساس انتخابات آزاد را زيرسوىال برده و از امکانات دولت براي پيروزي يک حزب خاص استفاده شود.
و بايد به عرض برسانم چرا بايد حزب و گروهي وضعيتي را در بستر اجتماع ايجاد کنند که شائبه هراس را بوجود آورد. آيا روز آن نرسيده که ما بدون گرايش به حزب و جناح حول محور ولايت مطلقه فقيه به دستورات اسلام عمل کنيم تا اگر قلمي روي کاغذ مي‌لغزد به نيت خيرخواهي و خدمت‌رساني به مردم باشد.
حسين‌پور 
 

/ 0 نظر / 94 بازدید