تمام قد در برابر آمریکا

آمریکا با انقلاب ما از اول موضع داشته است، آن هم از جنس خصمانه، آنهم خشن ترین نوع خصمانه. این را مردم و به ویژه نسل جوان و علی الخصوص دانشجویان خوب می دانستند. ریشه هایش را هم کاویده بودند و سرشاخه هایش راهم چنان شناسایی کردند که می دانستند از این شاخه های شوم جز حنضل، نخواهد رویید برای تلخکامی مردم ایران. 

 می دانستند در این بنا که به نام سفارت برپاست دارند برای زدن ریشه های بنای نوپای انقلاب، خواب های بد می بینند. می داتستند، پس نمی توانستند بی تفاوت باشند، آنانی که تاریخ هم گواهی داد، متفاوت ترین نسل هستند. اینان با دست خالی، دست باز آمریکایی ها را بستند که هزاران سند مبنی بر دخالت آنان در امور داخلی ما وجود داشت و اینگونه بود که « انقلابی در انقلاب» اتفاق افتاد به نام « انقلاب دوم»، حماسه ای که دانشجویان آفریدند و نام جاودانه «پیرو خط امام» برخود نهادند و این را هم نه فقط در گفتمان های سیاسی که به جان هم ثابت کردند. 

 نمونه اش را در کربلای هویزه دیدیم و حسین علم الهدی و یارانش که کربلایی شدند، نمونه اش را در رفتار شهید سید احمد رحیمی دیدیم که در کربلای شهرهانی جاودانه شد. آنان جهاد مبارزه با استکبار جهانی را با شهادت در میدان دفاع از وطن و انقلاب، در جبهه نبرد با اذناب استکبار پیوند زدند تا پیوند « نسل انقلاب» با « مبارزه با استکبار جهانی» هم در تقویم ها پر رنگ باشد و هم در عمل ناگسستنی. باری، آمریکا را با ما، سر ستیز است و مارا با او سر جهاد و تا او آن خوی ددی را دارد، ما را هم سپر از دست انداختن نشاید و نباید. 

تا با ما بر سر عناد است، باید که بیداری، افزون کنیم و هوشیاری نیز هم تا نتواند به ما ضربه بزند. این هم درس علم الهدی و یاران شهیدش است که ما تا آخر باید در برابر دشمن بایستیم. درس اوست که باید دشمن را در رصد صد در صدی خویش داشته باشیم و لحظه ای در غفلت ننشینیم که شاید دیگر توان برخاستن نباشد حتی اگر خواستن هم باشد. 

 این را در تجربه انقلاب های ناکام دیگر کشور ها می شود دید. ما این « دیده» را عبرت می بینیم و درس می گیریم که به هر قیمتی شده در غفلت ننشسنیم. ملتی که شهید داده است باید هم که چنین باشد و ایستادگی را معنایی نو ببخشد تا چراغ راه دیگران هم باشد. تا به زانوهای تا خورده دیگران، قوت برخاستن دهد تا خواسته های خود را محقق کنند. 

 دانشجویان شهید پیرو خط امام و همه آنانی که بر صراط شهادت استوار مانده اند، هم میراث مانای ملت ایرانند و هم آوازه نام شان تراث ماندگار مبارزه با استکبار جهانی است، تراثی که ریشه در میدان شهادت دانش آموزان عصر انقلاب هم دارد. تراثی که اگر درست بازخوانی شود، سئوال های به زبان آمده و حتی در تقدیر مردم را هم پاسخ خواهد گفت که چرا علیه رژیم شاه که به حق « ستمشاهی» خوانده می شد برخاستیم. 

وقتی یک ملت، تمام قد علیه حکومتی می شورد، قطعا آنقدر ستم دیده است که از آن به قیمت جان، مشروعیت زدایی می کند چنانکه دانش آموزان ما در روزی چنین، کاری چنان کردند که در تاریخ ماند. باری، دانش آموزان و دانشجویان ما، ۱۳ آبان را ماندگاریی ممتاز بخشیدند و حق است به احترام آن قهرمانان تمام قد از جا برخیزیم که امت قائم را ایستادگی جاودانه باید باشد.

حیات / تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶  | شناسه مطلب: 136240

http://hayat.ir/fa/136240

/ 0 نظر / 99 بازدید