جیب های خالی!

سلام ! کارگرانی از شعار گذشته شعوری باید ورزید و کاری باید کرد . بهتر آنکه ذوب شدگان در ولایت و بازایان تیمچه سالار گوش به فرمان مئوتلفه برای یک بار هم که شده حرف رهبر خویش را گوش گیزند و اگر صادقند برای یک سال گرانی را شتاب نبخشند. نهادهای اقتصادی وابسطه به نهاد رهبری هم همراه شوند و..... این یادداشت را درخراسان نوشتم:


يادداشت روزقصه تلخ گراني و جيب هاي خالي!
غلامرضا بني اسدي baniasadi @ yahoo.com
پيشتر در ديدار با نمايندگان مجلس، رهبر فرزانه انقلاب برنامه ريزي مسئولان براي مهار گراني را خواستار شدند و در ديدار با مردم ورامين نيز به صراحت فرمان دادند برخي از مصوبه هاي گراني آفرين لغو شود. در خبرها هم داشتيم كه رئيس جمهور محترم هم براين امر تاكيد و براي برنامه مند شدن آن تلاش مي كنند.نگارنده با ارج نهادن به فرمايش بزرگان مي خواهد يك پيشنهاد صريح و روشن داشته باشد و آن احياي روحيه جهادي و بسيجي و دوباره خواني درس انفاق و ايثار است به ديگر عبارت علاقمندان به ايران و اسلام براي يك بار ديگر «باموالهم» جهاد كنند و در لبيك به فرياد رهبري، دولت و مجلس تا جايي كه به برنامه هاي دراز مدت و زيربنايي آسيب نخورد - گراني هاي اعلان شده و اعمال شده را لغو كنند و بازاريان و نهادهاي اقتصادي خارج ازحيطه دولت نيز بيايند و براي يك سال لااقل از سود بالا چشم بپوشند و عملا نشان دهند كه هم دل به مردم دارند و هم در لبيك گفتن به رهبر صادقند و هم آرامش و سربلندي ايران را مي طلبند، حتي مي توان از نهادهايي همچون آستان قدس رضوي، سازمان اوقاف و ... خواست كه امسال محصولات خود را به قيمت سال قبل ارائه دهند تا دولت هم از آنها ياد بگيرد و خدماتش را با همان قيمت پيشين ارائه كند.... اين درست كه مهار گراني، برنامه و مديريت و دكترين مي خواهد، اما در كنار اين؛ ايثار، از خود گذشتگي و مانور در مديريت را هم طلب مي كند. قوه قضائيه هم مي تواند با محاسبه دقيق و عادلانه، آنچه به ناحق از بيت المال بيرون رفته را حتي اگر كابين زنان هم شده باز پس گيرد و بدينگونه به نهضت خدمت رساني و بالا بردن اعتبار پول ملي كمك كند. مردم هم با صرفه جويي به اين نهضت بپيوندند و توليدگران هم با افزايش كيفيت از هدر رفتن منابع جلوگيري كنند. مثلا چه اشكالي دارد نانوايان به خود اندكي زحمت دهند و نان مرغوب توليد كنند تا مردم مجبور نشوند بيشتر نان را به دور بريزند و دولت مجبور باشد درست به اندازه ضايعات گندم وارد كند. خوب به جاي ضايعات، نان توليد كنيم و گندم وارد نكنيم و به جايش فن آوري هاي تازه و مولد بخريم. در همه عرصه ها هم ماجرا همين است.
خوب توليد كنيم، خوب مصرف كنيم، دست از زياده خواهي بشوييم، و به دست هاي خالي، جيب هاي خالي و شكم هاي خالي مردم بينديشيم اگر مي خواهيم درتعريف مومن بگنجيم كه فرموده اند آنكس كه سير بخوابد و همسايه اش گرسنه باشد از ايمان بهره اي نبرده است! پس بازاريان و عمده تاجران پا پيش بگذارند براي مهار گراني، نهادهاي انقلابي هم صف بكشند براي اين امر خير، دولت و مجلس هم با همه توان بيايند كه وقت عمل است.
/ 0 نظر / 101 بازدید