روز قدس، روز ایران است

 تا روز قدس، یک بامداد بیشتر فاصله نیست و ما در فاصله یک روز تا «یوم الله» باید خود را برای تحقق یک حماسه مهیا کنیم و یادمان باشد، روز قدس، خیابان ها، هرکدام حکم «تنگه احد» را خواهد داشت و مباد که خیابانی خالی بماند تا سپاه کفر مدرن و مشرکان هزار رنگ بتوانند از آن رخنه ای بسازند و اول بر عزم و اراده و بعد بر خود ما بتازند.روز قدس، روز یک گروه خاص نیست که به افراط به میدان آیند و شعارهای خویش را فریاد کنند و نباید کسانی در مخالفت با این گروه افراط جو، راهی کوچه های تفریط و قهر و بی عملی شوند بلکه روز قدس یک روز اسلامی است، یوم الهی است که در تقویم ایران نیز بسان یک روز ملی، احترام مضاعف دارد و خیابان های ایران را به سان خاکریزی برای دفاع از امنیت ملی از اعتقاد دینی، از شرف انسانی می نماید که قامت کشیدن هریک سرباز پشت این خاکریز توان جبهه خودی را ده چندان می کند غیبت هر سرباز از توان ماده چندان می کاهد. پس هوشیار باید بود و به خیابان  باید آمد و هوشیاری مضاعف کرد و دیگران را هم به همراهی در خیابان ها فراخواند تا چشم هایی که حضور ما را رصد می کنند، دریابند شمار سربازان انقلاب اسلامی و حافظان ایران بزرگ و مدافعان اسلام و انسانیت روز افزون است و ایرانی اگر پای در زنجیر هم باشد، روز قدس برمی خیزد و به خروش می آید.

ایرانی اگر تیر در پای و تیغ در گلو هم داشته باشد، باز روز قدس به حق خواهی می آید و می آید تا نشان دهد مرد است و دستانی یاریگر دارد و در وجود او نخل جوانمردی چنان قامت کشیده است که میوه هایش کام تلخ مظلومان همه دنیا را شیرین می کند آری، روز قدس روز جوانمردی و رادمردی است، روز هم افزایی توان ها و موج کشیدن دست هاست و در هیچ مکتب و مرامی، جوانمردان را جز به تکریم و نکوداشت یاد نمی کنند پس آی جوانمردان! این برگ تاریخ را هم به همت خود چنان رقم زنید که فردا نوادگان تاریخ در خوانش این روز به حرمت خروش شما برخیزند. تا روز قدس، یک بامداد بیشتر فاصله نیست و در همین زمان باقی مانده باید فاصله های خویش را به صفر برسانیم و همه با هم، در کنار هم بنیان مرصوصی را شکل دهیم که فرمان قرآن است. باید همه «باور» نو کنیم، باید دل از غبار پاک کنیم و با پندار طاهر و دل پاک و کلام رسا به میدان آییم که روز قدس نه روز افراط و تفریط بل روز اعتدال و تلاش برای تحقق عدالت است.

روز قدس و یاری مظلومان جهان به ویژه فلسطین، به معنای چشم پوشیدن بر نیازها و نیازمندان داخلی نیست، روز غفلت از خود نیست، روز نفی هیچ چیز نیست جز نفی استکبار و صهیونیزم، نفی زشتی و پلشتی و ... روز قدس روز احیای مجد و عظمت اسلام و تفکر اسلامی و جهانی اسلام است، روز افزون شدن غیرت و قدرت ملی است. روز ایران است. پس باید همه به میدان آیند و خیابان ها پر شود از شعار «هم غزه، هم لبنان، جانم فدای ایران» که اعتلای نام ایران و سرفرازی این ملک ایجاب می کند هم غزه آزاد باشد و هم لبنان سرافراز و هر ملک و ملتی را که با ما سر دوستی است سرفراز بماند و ... یادمان بماند، روز قدس، نه روز اختلاف، که روز وحدت است و در دوره جدید و دولت جدید، باید این وحدت و همدلی مضاعف هم باشد...

خراسان - مورخ پنج‌شنبه 1392/05/10 شماره انتشار 18467 /صفحه ۱۶/بدون موضوع

/ 0 نظر / 92 بازدید