بهشت آزادگی در جهنم اسارت

 

 زندگی در اسارت سخت است و طاقت سوز. صدام هم می خواست فضا جهنمی شود ایمان سوز و غیرت کش. می خواست بشکند هرکه مثل سرو ایستاده است .می خواست هیچ بر خاسته ای نباشد. می خواست... اما این سو بچه های خمینی بودند سربازان آخر الزمانی عشق که ترجمان آیه " یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ مَن یَرْتَدَّ مِنکُمْ عَن دِینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْکَافِرِینَ یُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللهِ وَلاَ یَخَافُونَ لَوْمَةَ لآئِمٍ ذَلِکَ فَضْلُ اللهِ یُؤْتِیهِ مَن یَشَاء وَاللهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ" بودند و هیچ گاه تسلیم این آتشگاه" آتشخواران" نشدند که برخاستند تا شکوه خدا در اردوگاه هم چشم شیطان را کور کند .تا ببیند شیطان که چه سان انسان های به "عبودیت" رسیده، ایمان خود را از جهنم صدامی هم به سلامت عبور می دهند و عزت مسلمانی خود را در چشم کافران می نشانند. در این مسیر هم نه بیم از تیر حرامیان دارند نه از طعنه شیطانیان بلکه در بهشت واسعه کرامت خداوندی سیر می کنند.

آنان خوب دانستند و خوب به جهان ثابت کردند خدا که باشد با خدا که باشیم به مقام " یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ" که برسیم، شکست شیطان حتمی است چنانکه آزادگان ما با پیروزی خود شکست دشمن را فریاد کردند و کم نبودند عراقیانی که ترجمه عربی این فریاد بودند و به مردمان خود گفتند با اینکه ما این ها را به اسارت گرفته ایم اما انگار خود اسیر اینان شده ایم! انگار این ها برما فرمان می رانند. انگار با شکنجه و حتی کشتن هم نمی شود این ها را شکست. انگار.... این یکی را درست فهمیده بودند. در میان هزاران راز که نفهمیدند و به سربازی صدام رفتند و دست جنایت اوشدند این یکی را خوب فهمیدند که رزمندگان ما به هر لباس و سازمان رزم "فرزندان خمینی" هستند و سربازان آخر الزمانی آخرین حجت خدا که خود را مدام در عاشورا می بینند حتی اگر کربلا اشغال شده باشد! آنان برای خود رسالت حسینی قائلند لذا هر گز شکست نمی خورند.

آزادگان ما آن روز سبکی از زندگی را در پیش گرفتند که در میان جهنم صدامی اسارت ، بهشت ایستادگی را متولد کرد تا " ذَلِکَ فَضْلُ اللهِ یُؤْتِیهِ مَن یَشَاء" فرا دید خبیران قرار گیرد.امروز هم آن فراز بلند تاریخ پیش روی ماست و مردانی که آن فراز را ساختند در میان ماهستند و حق است که به درس آموزی از مکتبشان برویم و معنایی نو از ایمان را از محضر شان بیاموزیم. این درس می تواند امروز مان را از پاره های جهنم نجات دهد و به رشحات بهشت منور کند. فراموش نکنیم آنان را، که غفلت از آزادگان، فراموشی اصحاب شهادت، کفران نعمتی است که رنگ " مَن یَرْتَدَّ مِنکُمْ عَن دِینِهِ" می گیرد و مباد که سرنوشت ما نیز چون پیشینیان رقم خورد. ما مستظهر به شهادت هستیم پس باید بر مدار شهادت به سعادت برسیم. ان شاءا...


خراسان رضوی - مورخ دوشنبه 1394/05/26 شماره انتشار 19045/صفحه1و6/فرهنگی

/ 0 نظر / 97 بازدید