دو تجمع، چند نکته

پريروز يک تجمع در شهرک مهدي‌آباد مشهد درباره گاز، ديروز تجمع مردم در محور مشهد طرقبه و طرح درخواست‌هايشان درباره راه و... در نوع خود شکلي از اعتراض مدني و مطالبه آن چيزي است که حق خود مي‌دانند و بايد به جد مورد مطالعه مسئولان قرار گيرد، هم خواسته‌هاي مردم و هم نوع اعلان اعتراضشان اين درحالي است که فرماندار مشهد در سال گذشته از کاهش آمار تجمع‌ها نسبت به سال قبل خبر داد... ما، اما، دراين نوشتار بر آن نيستيم که داوري ارزشي نسبت به موضوع داشته باشيم و در مقامي هم نيستيم که به قضاوت بپردازيم اما چند نکته را به ياد مسئولان محترم مشهد مي‌آوريم

يکم
چرا بايد کارها آنقدر به تاخير بيفتد که مردم از نامه‌نگاري طرفي برنبندند و حکمه‌ها جاي خود را به حضور فيزيکي افراد بدهد؟

*دوم
اين خدمت‌رساني به مردم که وظيفه مسئولان است بايد به گونه‌اي باشد که آرامش جامعه و بهداشت رواني افراد را بر نياشوبد.
حق مردم اين است که مطالبه نکرده، به حق خود برسند

*سوم
مردم بايد توجه داشته باشند که تجمع‌هايي از اين دست تنها زماني کارايي دارد که صنفي يا موضوعي باشد و بستري براي خودنمايي افراد ناهنجار نشود.

*چهارم
مسئولان را توجه مي‌دهيم که حرکتهايي اينگونه مي‌تواند مديريت را از دست مردم خارج و به دست گروههايي بيندازد که منافع خاص دارند.

*پنجم
مشهد، دومين کلانشهر مذهبي جهان و ميزبان ميليونها زائر ومسافر بايد از امکانات يک شهر ملي برخوردار باشد که با مديريت ملي بتواند در خدمت همه ملت باشد. خوب مي‌دانيم اگر مديريت کلان‌نگر و ملي، هدايت امور مشهد را بدست نداشته باشد و با نگاه بخشي و منطقه‌اي به مشهد نگريسته شود، از اين پس بايد شاهد تجمعات فراواني از اين دست باشيم.

*ششم
دنيا بحرانهاي حاد سياسي را به مشکلات اجتماعي تبديل و آن را نيز با برنامه‌ريزي حل مي‌کند. نشود که گاه يک مسئله کوچک را ما به مشکل اجتماعي تبديل کنيم و الي آخر
حرف آخر اينکه به مردم برسيم خدمت کنيم به اين مردمي که شايسته خدمت هستند که براي ما جز خدمت‌رساني به مردم فلسفه‌اي ننوشته‌اند.

/ 0 نظر / 97 بازدید