محتشمی
انجمن حجتيه، حزب الدعوه و مقدس نماها


روحانيت و متشرعين ساواكی و درباری

سرنوشت جمهوری را بدست گرفتند

حجت الاسلام علي اكبر محتشمی پور نماينده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق پيش از دستور امروز خود در مجلس گفت: راز فروپاشی رژيم شاه چيزي نبود جز وابستگی شديد به آمريكا و بيگانگان. سلب آزادي‌هاي سياسي، اجتماعی مردم، خودكامگي، استبداد و ديكتاتوري شاه و شكستن حريم اسلام و شعائر اسلامي.

به اعتقاد وي، ملت ايران بر اساس چهار اصل خدشه ناپذير، انقلاب كرد كه اين چهار اصل ستون فقرات نظام جمهوری اسلامی است، و تمام اصول قانون اساسی برای تحقق اين چهار ركن محوری كه در شعارهای آحاد ملت ايران بود، تدوين شد و به تصويب مردم رسيد، و آن اصول چهارگانه عبارتند از استقلال، آزادي، جمهوريت و اسلاميت.
محتشمی گفت: خدشه‌دار شدن هر يك از اين اصول، توسط هر حزب، گروه، نهاد و شخصيتی كه باشد، خيانت به كشور و ملت شريف ايران است.

وی تاكيد كرد: متاسفانه جرياناتی كه هيچ نقشی در مبارزات و نهضت اسلامی مردم ما نداشتند، بلكه احيانا سد راه بودند و بعضا با دربار و ساواك شاه همكاری مي‌كردند، امروز با نفوذ در اركان نظام، هم‌چون دايه‌ مهربان‌تر از مادر، برای اسلام و انقلاب مويه كرده و سعی مي‌كنند با حذف و يا كمرنگ كردن جمهوريت و آزادي، حق و نقش مردم را در بقا و استمرار نظام سلب كنند، كه در نتيجه اين اقداماتشان، اسلام و قرآن نيز هم‌چون هزار و چهارصد سال گذشته مهجور خواهد شد.

وی تصريح كرد: اين يك هشدار جدی به نهادهايي همچون شوراي نگهبان، قوه قضاييه، مجلس خبرگان و دستگاه‌هايی است كه در راس آن علما و روحانيت مي‌باشند، تا از كيد عناصر مرموز و نفوذی انجمن حجتيه، حزب‌الدعوه مقدس نماها بر حذر باشند.

وی افزود: هشدار ديگر اينجانب به سياسيون و گروه‌هايي است، اعم از چپ و راست، كه در گذشته و حال، چشم به ياری قدرت‌هاي بيگانه و آن سوی درياها دوخته‌اند. كساني كه شيفته‌ی قدرت هستند و زرق و برق كرسی رياست، وكالت و وزارت، چشمانشان را خيره كرده و ديدگان خود را بر عظمت و فداكاري‌هاي ملت ايران فروبسته و حاضرند برای كاميابي كاذب خود، استقلال و سربلندی كشور را در مسلخ قدرت‌هاي بيگانه قربانی كنند، نصيحت بنده اين است كه فرشته‌ نجات شما تنها ملت است، والا انگلستان و آمريكا جز اسارت، بردگی و غارت منابع و ثروت ملت‌ها هدف ديگري ندارند.

و هشدار به گروه‌هاي ديگری است كه در اثر رقابت‌هاي سياسي، اجتماعی و مقابله با رقبای خود و يا در پاسخ به عملكرد غلط و ناصواب برخی اشخاص و نهادهايی كه توسط روحانيت اداره مي‌شوند، تز حكومت منهای اسلام را زمزمه مي‌كنند، كه اگر جريانات سياسی مي‌توانستند بدون پشتوانه‌ قدرت اسلام، در كشور ايران ره به جايي ببرند قبل از انقلاب اسلامی موفق مي‌شدند.

متاسفانه گويي اجماع مركبی از سوي گروه‌ها و احزاب گوناگون برای شكستن هر چهار اصل انقلاب يعنی استقلال، آزادی ، جمهوريت و اسلاميت نظام برپا شده است.

وی گفت: بدا به حال كسانی كه در سايه‌ فداكاري ملت، به استقلال و آزادی و نظام جمهوری اسلامی دست يافتند و قدر آن را نمي‌شناسند. حال كه رمز پيروزی و سربلندی ملت و كشور، در تحقق اين چهار اصل محوري خلاصه شده است، بيائيم تمام گروه‌ها، احزاب، شخصيت‌ها و آحاد ملت، بر سر تحقق بيش از پيش آن با خدای خود تجديد پيمان كنيم.

محتشمی پور درباره‌ی بودجه سال 82 گفت:اگرچه رشد بودجه‌ جاری كنترل شده است، ولی متاسفانه اين لايحه، هم‌چنان از اشكالات ساختاری برخوردار است. لذا هم پيش‌برآوردي غيرمنطقی در طرف درآمدها، مانند درآمدهاي مالياتی و نفت وجود دارد و هم اينكه مجددا برای سال 82، بند (م) تبصره 21 قانون بودجه سال 81، كه چيزی جز استقراض برای امورات ابتدايی بودجه نيست، در كنار منابع پيش‌بينی شده‌ فراوان فاينانس و بيع متقابل ابقا شده است كه اين بلاي خانمانسوزي برای اقتصاد كشور مي‌باشد.

وی اعلام كرد: بديهی است اگر مسوولين مربوطه از ابتدای ظهور كاستی عميق در بودجه سال جاری به فكر چاره‌اي

/ 0 نظر / 93 بازدید