کرکس سياه در دادگاه!

سلام!من در جلسه دادگاه(کرکس سيا)که به جرم ربودن و تجاوز به عنف سرقت و.... در مشهد محاکمه شد حضور داشتم.اميدوارم بتوانم با بازخوانی ماجرا نکات عبرت آموز ما جرا را بازگويم.آنچه امروز می خوانيد يادداشتی بود که در روز محاکمه چاپ شد و توجه دادگاه را هم بر انگيخت توجه مردم را هم.البته من خبرنگار حوادث نبوده و نيستم.کار خبری ماجرا با همکارم سيد خليل سجادپور است.من روزنامه نگاری نسبتا کنجکاو هستم که سرزده با  دعوت  يا بی دعوت بعضی جاها پيدا می شوم.من به نام خدا و برای مردم می نويسم.( هيچ كس كركس سياه را دوست ندارد!  )
غلامرضا بني اسدي rbaniasadi@yahoo.com
هشدار... هشدار... هشدار... خانواده ها، مراقب باشيد! هوشيار... هوشيار... هوشيار باش مسئولان! مواظب باشيد. اين درست كه امروز كركس سياه در پنجه عدالت گرفتار است و همين امروز بعد از ظهر محاكمه مي شود. اما از كجا معلوم همين فردا، يك كركس كثيف ديگر دام خود را براي شكار شرف و انسانيت جامعه پهن نكند؟ و وجدان بشري را زخم نزند؟
خانواده هاي محترم!  دختربچه 6-5 ساله كه مامور خريد نيست كه او را به اين سو و آنسو مي فرستيد در زمانه اي كه كركس ها به دنبال طعمه مي گردند!  خطرات مدرسه رفتن آنها هم بايد با آموزش نكات لازم و مراقبت صورت بگيرد چه رسد كه آنها را، اين گلهاي پاك را به كوچه هايي روانه كنيم كه گامهاي آلوده در كمين است؟ بياييد قصه كركس سياه را ازاول بازبخوانيم و درس بگيريم؛ موجود لجني كه دختربچه هاي 10-5 ساله را به لطايف الحيل مي ربود و شرافت و عفتشان را زخم مي زد و وجدان جامعه را به بازي گرفته بود پس از ارتكاب نه فقره جرم به دام افتاد. اين «قصه» آيا به چندباره خواني نمي ارزد تا جلوي «غصه هاي جانسوز» را بگيرد؟ آيا خانواده ها به همين راحتي تيغ زهرآگيني كه در پهلوي وجدان بشري رفته است را از ياد خواهند برد؟
متوليان جامعه! در آموزه هاي قرآني داريم كه هركس انساني را بكشد انگار همه انسانها را كشته است آيا هركس عفت و شرافت انساني را زخم زند، وجدان همه بشريت را به بازي نگرفته است؟ چه مي كنيد حضرات؟ چه مي خواهيد بكنيد بزرگان! براي تكرارناپذير شدن اين قصه شوم؟ صاحب اين قلم به نمايندگي از افكار عمومي از شما مي پرسد چه كرديد كه چنين شد؟ آقايان پليس! خسته نباشيد ، براي شكاركركس سياه، دست مريزاد، اما لطفا پاسخ بدهيد آيا نمي شد در همان مراحل اوليه ارتكاب جرم، اين جاني را يافت و به بند كشيد؟  آيا بايد رقم شكارهاي او بالا برود تا حساسيت امنيت سازان و امنيت بانان هم بالا برود؟ زحمتهاي شما را نه تنها ناديده نمي گيريم كه به ديده منت داريم اما براي سريعتر و خوبتر عمل كردن هميشه وقت هست. ديگر اينكه آيا متوليان روان جامعه به پرونده هايي از اين دست انديشه مي كنند؟ آيا همين كركس شوم را-كه هيچ كس او را دوست ندارد- روانكاوي، روانشناسي مورد مطالعه قرار داده است تا از تكثير امثال او جلوگيري شود؟ آيا كار علمي روي اين معلول صورت گرفته است؟ آيا كسي پي جوي علتها هست؟...
درحكومت علي(ع) خلخال از پاي زن يهودي ذمه نشين حاكميت علي ربودند و امام مرگ از اين قصه را شايسته مردمي دانست آيا پس از شنيدن اين قصه پرغصه مي توان ساكت و آرام بود؟
و حرف آخر؛ مسئولان محترم قضايي! اين كركس سياه و اين شما. مجازات را چنان در نظر بگيريد كه درس عبرتي بشود براي همه با بازدارندگي بالا. جامعه هم منتظر راي شماست. محكم باشيد!

/ 0 نظر / 5 بازدید