دختر امروز و ضرورت شناخت حضرت معصومه(س)

فضا معطر به رایحه دل انگیزی شده است که از باغ عصمت بر می خیزد. از قم، از حرم فاطمه معصومه(س) و آغاز می شود بهاری 10روزه در دل تابستان به نام دهه کرامت. دهه ای که بسان فصل باران است برای یک سال عاشقی بر مدار امام رضا(ع).

برای یک سال بزرگ تر شدن. برای «رضا» شدن همه پسران و مردان و برای «فاطمه» شدن همه دختران و زنان. برای راضی به رضای خدا شدن و عزیز خدا ماندن. به باور این قلم اگر دختر را بخواهیم در یک تعریف کامل و جامع به تجسم بکشانیم به یقین خواهد شد «فاطمه معصومه(س)»، خواهد شد الگویی که در جایگاه خود ترجمان بی بی زینب سلام ا...علیهاست.

خواهد شد اسوه ای که نامش و مشی و مرامش آدمی را به یاد بی بی فاطمه زهرا(س) می اندازد.خواهد شد نمادی برای زندگی مومنانه. خواهد شد الگویی که بتوانیم به دختران خویش بگوییم «اینگونه باید بود...»، آری بی بی فاطمه معصومه(س) درس این گونه بودن است برای دختران همیشه تاریخ، دخترانی که می خواهند با بهره مندی از عصمت، خوب زندگی کردن را تجربه و در راستای اصلاح فرد و جامعه نیز تلاش کنند. می خواهند بهتر بودن را به عنوان درسی برگزینند که هر روز در آن درس افزون تر بخوانند تا ظهور بیشتری در رفتارشان داشته باشد.

دختر امروز «باید» دختر دیروز را بشناسد و اوج عاطفه را در او و رفتارش ببیند که «مهر خواهری» او را از مدینه به سوی خراسان می کشاند و در این راه هزاران مشکل را به جان می خرد اما گام به گام به برادر نزدیک می شود. دختر امروز باید بداند مهربانی با برادر و احترام متقابل آنان درس پذیری عملی از ساحت حضرت معصومه(س) و برادر ارجمندش امام رضا(ع)است. دختر امروز باید از رابطه زینب(س) و امام حسین(ع) و رابطه فاطمه معصومه(س) و امام رضا(ع) برای رفتار خود الگو بگیرد و حیف است که اسوه هایی چنین بزرگ داشته باشیم اما در وادی هویت یابی راه به برهوت بریم. دختر امروز باید از کوچه های رابطه عاطفی خواهر و برادری که میان بی بی معصومه و امام رضا(ع) است به فهم رابطه ظریف «امت- امامت» هم برسد که این خواهر سوای عشق خواهری، تعهد فردی از آحاد امت به امام خویش هم دارد و با جان و دل و با ایمان و یقین ولایت امام را پذیرفته و در این ولایت پذیری تمام قد ایستاده است.

دختر امروز باید گل باشد ، فراتر از گل و رفتار خود را تا می تواند به الگویی چنین عزیز نزدیک کند و زندگی را رنگ خدایی بزند و در همه شئون به «بهزیستن» برسد.دختر امروز باید علاوه بر درس های زندگی خانوادگی، درس ولایت پذیری را هم از بی بی بیاموزد. دختر امروز دختری که پشتوانه شهود و شهادت دارد باید در اندازه خود یک فاطمه معصومه(س) باشد.

خراسان جنوبی - مورخ سه‌شنبه 1394/05/27 شماره انتشار 19046 /صفحه2/اخبار/   در همسایگی خورشید

/ 0 نظر / 94 بازدید