پشت پرده ۱۱


102.jpg
  - در يکي از شهرهاي کوچک خراسان رضوي، عده‌اي از بزرگان شهر در محفلي تصميم مي‌گيرند با حمايت از کانديدايي خاص، به روش‌هاي مختلف از راه‌اندازي ساير ستادها جلوگيري کنند.
- گروهي که دلخور از عدم اجماع بعضي کانديداها، خود بر يک کانديداي خاص اجماع کرده بودند، پس از تشکيل جلسه در يکي از مناطق توسط يک قشر خاص.
تصميم آنها با 180 درجه چرخش به حمايت از کانديدايي ديگر تبديل شد.
- گفته مي‌شود، بعضي افراد در ستاد يک نامزد، به رانندگاني که عکس نامزد آنها را به شيشه خودرويش بچسباند 30 ليتر سوخت رايگان مي‌دهند.
- شنيده مي‌شود، تبليغات فراوان بعضي از کانديداها دارد به ضد تبليغ تبديل مي‌شود. مردم مي‌پرسند هزينه اين تبليغات سنگين را «از کجا آورده‌ايد؟»
- يک همشهري ميلياردر و خارج‌نشين، اسپانسر تبليغاتي يک نامزد است. اين گفته، اما خواست مردم را مبني بر شفاف‌سازي پشتوانه‌هاي مالي نامزدها، منطقي‌تر مي‌نمايد.
- در نماز جمعه يکي از شهرهاي خراسان رضوي، اطلاعيه‌اي از آنچه تخريب ناجوانمردانه يک نامزد خوانده شده انتقاد شده است.
-مردم، بروشورهاي تبليغاتي کانديداها را بر اساس وعده آنها نام‌گذاري مي‌کنند، مثل چک پول.
- در غياب قهوه‌خانه‌هاي سنتي، اين روزها، بعضي ستادها با توزيع چاي، باعث جذب افراد مسن و بازنشسته مي‌شوند.
- حضور بعضي افراد مسئول در امر برگزاري انتخابات در بعضي سخنراني‌هاي انتخاباتي جالب توجه است.
- توليد جوک، ضرب‌المثل نيز به کمک شايعه آمده است تا بعضي اسم‌ها بيشتر سرزبانها باشند.
- در يک جلسه تبليغاتي، بعضي افراد به عملکرد بعضي مديران يک شهرستان انتقاد مي‌کنند و از سخنران در بحث واگذاري پست به افراد هم گروهي پاسخ مي‌خواهند و زماني که سخنران به انکار مسئله مي‌پردازد، آنها، روساي چند اداره را نام مي‌برند...
- در بيانيه‌اي از اينکه انگار در روزهاي تبليغات انتخابات، دروغ مباح و جدال و مراء پيشه افراد مي‌شود، به شدت انتقاد شده است.

/ 0 نظر / 93 بازدید