خبرنگار امروز کشور دیده‌بان دیروز میدان جنگ است

خبرنگار و شاعر پیشکسوت دفاع مقدس:
خبرنگار امروز کشور دیده‌بان دیروز میدان جنگ است
 
خبرنگار و شاعر پیشکسوت دفاع مقدس گفت: خبرنگار امروز کشور همان نقشی را در جبهه فرهنگی ایفا می‌کند که دیده‌بان در میدان جنگ عهده‌دار آن بود.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، غلامرضا بنی‌اسدی ضمن تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار به تمامی جامعه قلم فرسایان کشور و استان خراسان رضوی، تصریح کرد: به طور قطع خبرنگار امروز همان نقشی را در جبهه فرهنگی ایفا می‌کند که دیده‌بان در جبهه نظامی ایفا کننده آن است.
وی افزود: دیده‌بان با شناختی که از منطقه دارد موقعیت‌ها را به خوبی رصد می‌کند و به واحد آتش مربوطه خود گزارش‌های خود را برای ریختن آتش بر سر دشمن ارسال می‌کند و در این میان اگر گلوله‌ای جلوتر و یا عقب‌تر از هدف می‌خورد گزارش دقیق‌تر آن را به واحد خود اطلاع می‌داد.
بنی‌اسدی تصریح کرد: امروز هم تنها شکل و ظاهر جبهه تغییر کرده است و تمام هجمه دشمن بر عرصه فرهنگ این آب و خاک متمرکز شده است، باید دانست خبرنگاری که خود را برای ترویج حوزه فرهنگ ایثار و شهادت تعریف کرده است باید بیدارتر و هوشیارتر از خبرنگار سایر حوزه‌ها فعالیت کند.
این خبرنگار و شاعر پیشکسوت عرصه دفاع مقدس در ادامه با طرح این سوال که آیا امروز که قرار بود ما با شهادت عزیزانمان به شهود برسیم تا از ذخیره فرهنگ شهادت بهره ببریم، آیا به آن نقطه رسیده‌ایم؟ خاطرنشان کرد: خبرنگار امروز کشور نباید برای خوشایند یا بدایند کسی خبر، نگارش کند، خبرنگار باید خود را مدام در میدان جهاد تصور کند و به آموزه‌های روز مسلط باشد چرا که این میدان عرصه پیکار فرهنگی است.
وی افزود: در این میان مردم نیز همان نقشی را ایفا می‌کنند که یاران امام حسین(ع) در کربلا انجام دادند چرا که ما دفاع مقدس خود را به کربلا و قضایای آن شباهت می‌دهیم، به طور قطع اگر فضاهای دفاع مقدس برای مردم به درستی تبیین شود مردم نیز همچنان سال‌های دفاع مقدس دوش به دوش مبارزان جبهه فرهنگی که همان خبرنگاران باشند حرکت می‌کنند.
لازم به ذکر است غلامرضا بنی اسدی که از جانبازان دفاع مقدس به شمار می‌رود علاوه بر تجربه در نویسندگی و شاعری در زمینه دفاع مقدس، سابقه سه دهه فعالیت خبری در روزنامه خراسان به عنوان معاون سردبیر داشته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۲/پایگاه خبر رسانی ایثار
/ 0 نظر / 90 بازدید