اعتکاف، آخر عشق است

به استقبال ایام اعتکاف رمضانی
 
عشق است اعتکاف، بریدن از همه و دل بستن به دلداری که عشق را هم خالق است و هم عاشق، پرشکوه است چشم از همه گرفتن و به جمال بی مثالی انداختن که هر چه هست اوست و هر چه نیست جز اوست وحده لا اله الا هو.

عشق است این روزها و شب هایی که جان یافته از شب های قدر به قرار عاشقانه پیامبر(ص) بزرگوار می رسیم که در ۲۵ تا ۲۷ ماه مبارک رمضان به اعتکاف می نشست و معتکفانه برمی خاست و مومنان در این سنت همراه حضرت می شدند تا غبار از جان برگیرند در فضایی نورانی که رسول ا... آسمان را به زمین می آورد تا زمینیان را به آسمان برد و در برابر چشم فرشتگان به تماشا بگذارد تا به تکرار بفهمند «انی اعلم ما لا تعلمون» حضرت خداوندی را.

عشق است اعتکاف، این سنت رسول ا... که پس از پیروزی انقلاب اسلامی احیا شد و لحظه های آن هر کدام بذری شد در دل جامعه که این روزها به درختی از نور تبدیل شده است، تا مساجد جامع به باغستانی از درختان نور تبدیل شود به فصل اعتکاف.

عشق است حضور پرشور زنان و مردان در این مراسم و پرشکوه است حضور نخبگان حوزوی و دانشگاهی در میان جمعی که خود را برای خدا خالص می کنند و تعدادشان آن قدر فراوان است که فرشتگان را به تحسین وامی دارد و حتی در حرم امام بزرگوارمان حضرت رضا(ع) برای این انبوه جماعت مشتاق جا نیست مساجد هم به روی این بندگان خوب خدا آغوش می گشایند اما باز هم آدم های مشتاق بیشترند و بسیاری از اوقات پس از نام نویسی از داوطلبان این عبادت عاشقانه، قرعه کشی می کنند تا به اندازه ظرفیت، این میهمانان خدا را پذیرش کنند.

عشق است این روزها و شب ها که بسیاری از مردم خود را آماده میهمانی مضاعف حضرت حق می کنند و مساجد، این خانه های خدا، نیز آغوش می گشایند به روی مردم و مسجدالمنتظر که سعادت نماز خواندن در آن برای جماعت خبرنگار فراهم است نیز از این جمله است و سفره دار معتکفانی خواهد بود که شکوه صوم و صلاتشان صد چندان است، خدا کند معتکفان این روزها و شب ها ما را نیز به دعا یادآورند که سخت محتاج آنیم...

خراسان رضوی - مورخ یکشنبه 1391/05/22 شماره انتشار 18191 /صفحه اول و۷

/ 0 نظر / 116 بازدید