غربت حضرت رضا(ع) در 15 روزنامه‌‌ کشور

روزنامه‌هایی که از تبریک ولادت امام رضا هم دریغ کردند!

خبرنگاری که به تقویم نگاه نکند, شورای تیتری که مناسبت‌های روز را نداند ؛"روز"نامه ای که از تاریخ ، آن‌هم تاریخ مذهبی ، آن‌هم تاریخ ملی خود غفلت کند، مفتش هم گران است!

به من به عنوان یک خبرنگار که سال ها شورای تیتر راهم تجربه کرده و حساسیت مدیران رسانه وحتی خوانندگان را دیده است تاسف آور بود وقتی در مرور تیتر های نیم تای بالای روزنامه ها چهارشنبه  در سایت جار , دیدم  که 15 روزنامه سراسری که در "جمهوری اسلامی ایران" در کشوری که در کنار پایتخت سیاسی خود "پایتخت معنوی" هم دارد. برای جامعه مخاطبی که عشق امام رضا (علیه السلام) آن ها را بزرگ کرده است , حتی از یک تبریک خشک و خالی به

آن هم روزنامه هایی که در شناسنامه خود " واژه "فرهنگی" را هم در کنار سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و... به عنوان حوزه کار رسانه ای  خود, برشمرده اند!

آن هم در روزی که همه جای ایران پر از نام امام رضا می شود حتی اگر برخی یاد ایشان نکنند! آن هم وقتی که حتی برخی روزنامه های ورزشی هم با افتخار , به تبریک ولادت, خود تبرک یافته اند. بله در نیم تای بالای صفحه اول روزنامه های ( همدلی , هنرمند , همکاری , هفت صبح , نوآوران , فرهیختگان , صاحب قلم , سایه , رویش ملت , سپید , روزان , حسبان , امین , افکار , ابتکار) حتی به اندازه دوکلمه " عید مبارک" هم دریغ شده بود از پرداختن به موضوع و مفهومی که همه افراد را در بر می گیرد.

نمی دانم از این مناسبت , ارزشی فراگیر تر وجود دارد که خبرگان خبر از آن غفلت کردند؟ البته بر آستان حضرت رضا از این غفلت , گردی نمی نشیند اما حیف است خود ما خویش را از تبرک یافتن به نام امام رئوف محروم کنیم و طرفه این که وقتی نسبت به مبارک باد میلاد امام رضا (ع) که  حرم شریفش در ایران است و سالانه بیش از 20 میلیون نفر به زیارتش می آیند و از در و دیوار نام امام می جوشد و در" دهه کرامت" همه استان های کشور با "جشنواره های موضوعی

فرهنگ رضوی" می کوشند به ساحت امام ادای احترام کنند , این غفلت اتفاق می افتد معلوم نیست برای دیگر ائمه چکار می کنیم؟

 خب وقتی کارکرد رسانه ها ی ما که باید دیده‌بان مسائل باشند و مردم را با خبر کنند , این است چطور توقع داریم جامعه به دانش و علوم و احادیث ائمه (ع) چنان فربه شود که صلای آقایی جهان را برکشد؟

 کاش دوستان به تقویم رو میزی خود نگاهی می کردند , تا گرفتار شیطان غفلت نمی شدند و کاش غافل نشویم از سعادت همجواری با امام رضا (ع) کاش...

 و این نقد، خودمانی‌ست به اصحاب نقد که خود نقدپذیرند و آیین آیینگی می‌دانند و بنابراین چنین هشدار مشفقانه‌ای را به مثابه هدیه‌ می‌پذیرند که گرد روزمرگی بر قلمشان و هر قدمشان پذیرفته نیست و گرچه شاید محتوایشان بر مدار رضا و مورد رضایت او باشد اما چون همکار و دوستانمان هستند و دوستشان داریم دوست داریم تا رسالت رسانه‌ای و اخلاق‌مداریشان برازنده و در همه ابعاد درخشان باشد و بنابراین افزون بر این تذکر و تلنگر دوستانه در محضر امام رئوفمان حضرت رضا(ع) دعاگوی این یاران هم هستیم و یادشان می‌کنیم به امید اینکه دیگر یادشان نرود از چنین ارزش‌هایی که فراتر از همه اخبار و وقایع روزانه است و روزیمان از رضاست در کشور خورشید... وصل الله علیک یا علی بن موسی الرضا(ع)

 

تابناک خراسان رضوی/ کد خبر: ۸۳۸۲۷/ تاریخ انتشار: ۰۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۹

/ 0 نظر / 97 بازدید