جوانمرد و فاضل

 


هاشمی نژاد،یک نام تنها نبود بلکه یک مرام و حتی یک مکتب بود. مکتبی که جوانمردی و فضل دو شاخصه  اصلی آن بود. آن هم جوانمردی و مروت نه تنها با دوست که حتی با دشمن. او تجسم این حقیقت بود که؛

آسایش دو گیتی،تفسیر این دو حرف است

با دوستان مروت، با دشمن هم مروت

و«هاشمی نژاد» کرامتمندی که «عبدالکریم» هم بود این گونه بود.اهل مروت، اهل جوانمردی و از همین رو بود که عنوان جوانمرد فاضل را از حضرت روح ا...چونان مدال افتخار، زینت سینه خویش یافت تا برای همیشه متصف به آن باشد و به راستی چه جوانمردی یی بالاتر از جوانمردانه پا به وادی معرفت گذاشتن و در«مبارزه با جهل و مادیت» پرچم افراشتن و اهل نظر را به«مناظره دکتر و پیر» بردن؟

چه جوانمردی بالاتر از«پاسخ ما به مشکلات جوانان» را بیان کردن و با تبیین «رسالت انقلابی امام حسین(ع)»، «درسی که حسین به انسان ها آموخت» را برای همه باز گفتن و با معرفی«قرآن و کتاب های دیگر آسمانی»،«راه سوم بین کمونیزم و سرمایه داری» را که همان صراط مستقیم است معرفی کردن.

آری جوانمرد فاضل، «مسائل عصر ما» و «مشکلات بزرگ نسل ما» و «مشکلات مذهبی روز» را می فهمید و با درک«ضرورت تشکیلات» داشتن، مردم را به«رهبران راستین» دعوت می کرد که در«ولایت فقیه» متبلور است.

او ذات یافته از«هستی بخش» بود که هستی بخش می کرد، نور می افشاند و روشنی توزیع می کرد و حتی سنگواره ها را هم در کلاس نور خویش تاب می آورد تا شاید در شعاع انعکاس نور واقع شوند و از سیاهی و تباهی به در آیند ام الله اما گویی اگر پیامبر رحمت(ص) و باورمندان رسالتش را تا آخر هم برسانند و دین کامل و نعمت تمام کنند، باز برخی سنگواره ها را امکان درک نور نیست چنان که در ماجرای نورافشانی هاشمی نژاد نبود، لذا در سالروز شهادت امام جوادالائمه علیه السلام، در مشهد امام رضا، به تاریخ هفتم مهر ١٣۶٠ به دست یکی از همین سنگواره های منافق، به شهادت رسید تا اوجی باشد در مسیر عبودیت عبدالکریم و کرامتمندانه هدیه ای باشد که جوانمرد فاضل از خدای خویش گرفت.

او با شهادت خویش، «نژاد»، «هاشمی» خویش را اثبات کرد که«هاشمی نژاد» را جز شهادت، مرگی شایسته نبود.

او رفت و راه را نشانمان داد، راهی که به سوی روشنی بود و دریغا اگر ما پا به این راه نگذاریم و تا آخر نرویم، این جاده عشق را که به سوی شهادت می رود تا هم پرواز دیگر شهدای این روز باشد، شهیدانی چون امرای شهید ارتش جوانمردی و سرداران خونین قبای سپاه فضیلت باشد.

بزرگانی از جنس فلاحی، فکوری، نامجو، کلاهدوز، جهان آرا و... که راهشان تا ابد سرخ و پررهرو باد.

صفحه R02 فرهنگ (رضوی) ، شماره سریال 17092 ، تاریخ انتشار 870707
/ 0 نظر / 106 بازدید