نسل حماسه

 گامهاتان بر صراط، استوار، مردم، که در پيمودن راه عشق، سالکاني عارف هستيد. دلهاتان بهشت، مردم، که با حضور پرشکوه خويش در راهپيمايي 22 بهمن، چهره‌هاي بهشتي را هزار در هزار به تماشا گذاشتيد. دستانتان توانا که با مشت‌هاي گره کرده، «تبر» ابراهيم را نقش مي‌کنيد به گاه «بت‌شکستن» زبانتان همواره به آيات الهي گويا که صريح و صادق ،«تولا» و «تبري» را فرياد کرديد. واژه‌ها در شرح شما عاجزند که خود شرح اعجاز و شعر معجزه‌ايد،
چشمانتان همواره بينا، که بينايي شما، نابينايي دشمن را در پي دارد و کورباد هر چشمي که نمي‌تواند عزت و اقتدار و سرفرازي شما را ببيند. بميرد آنکه بزرگي شما و کشور شما و ايمانتان را تاب نمي‌آورد.
لال شود آن زباني که جز به توصيف تکريم شما گشوده شود. خشک بشود شعري که در وصف شما نباشد مردم، که شما خودناب‌ترين ترانه هستي هستيد و پرشکوه‌ترين چشمه و پاک‌ترين چشم و زلال‌ترين آب. هرکس مي‌خواهد به خدا ايمان بياورد به شما نگاه کند که به حق خدا را نشانه‌ايد.
پرتوان باشيد مردم، که سربلندي ايران و ماندگاري عدالت را با همت خود ضمانت مي‌کنيد. بوسه فرشتگان خدا بر گامهاتان که به عزم سربلندي ايران اسلامي در زير برف و باران به ميدان حماسه آمديد و از شما که در خلق حماسه‌هاي ماندگار شهره‌ايد هم جز اين نشايد. ياد شما در کنار قهرمانان بيت المقدس 2 که ارتفاعات سر به فلک کشيده را که لباسي به زخامت 2 متر برف پوشيده بود، رام خود کردند، جاودانه که باز هم در امتداد راه شهيدان شهر را شور و حال ديگري بخشيديد.
همسايگي آفتاب شايسته شماست مردم که از جنس روشن خورشيديد و قدر قرار گرفتن در شعاع آفتاب را مي‌فهميد.
همواره پر افتخار باشيد خراساني‌ها که در ميان شما بودن براي همه افتخار است. نامتان بلند و يادتان جاودانه باد مردم که مردمي را رونقي صدباره بخشيديد،

/ 0 نظر / 94 بازدید