حرمت «برادر محسن» را حفظ کنید آقای دکتر رضایی!

اصلا دوست نداشتم به جواب برخیزم. هنوز هم سعی می‌کنم شما را «برادر محسن» بخوانم؛ همان برادرمحسنی که رزمنده‌ها با عشق و احترام بر زبان می‌راندند و در کنار «صیاد شیرازی»، آن امیر دلاور ارتش توحید، ٢ بال پرواز و جهاد می‌دانستند؛ اما آقای دکتر! انگار دیری است آن شخصیت را در خود دفن و قبرش را هم سنگ و سیمان کرده‌اید.

این اظهارات غیر عجیب‌وغریب هم دارد خاک گور آن محسن را هم به باد می‌دهد. مثل همین اظهارنظر اخیرتان درباره فریب»بودن عملیات کربلای۴. انگار تازه بعد از ۳۲ سال به کشف تازه رسیده‌اید! جناب دکتر! انگار سخنان سال‌های پیش را از یاد برده‌اید.

لااقل یک جست‌وجوی کوتاه در اینترنت می‌کردید و حرف‌های خود را بازمی‌خواندید تا چنین سنگ به قبر «برادر محسن» نمی‌کوبیدید. جناب دکتر رضایی، خیلی از اظهارنظرهایتان با هزار اماواگر مواجه است و- با عرض معذرت گاه به طنز می‌زند در کلام مردم که ما را به جد می‌آزارد- حتی در گذر زمان، تغییر هم می‌کند. انگار فرمان را به مسیر دیگر می‌چرخانید. حرف‌های سیاسی و پیش‌بینی‌های اقتصادی و اجتماعی شما را که محقق نمی‌شود، اصلا قلم می‌گیریم؛ اما قطعا از افاضه جدید جنابتان نمی‌توان به‌همین‌راحتی گذشت.

راحت عرض کنم: ناراحت هستیم آقای فرمانده. ناراحتیم از اینکه بعد از ٣٢ سال که از شهادت برادرانمان، در مظلومانه‌ترین حالت ممکن، می‌گذرد و دستان بسته‌شان تعریفی تازه از معصومیت به دست می‌دهد، جنابتان این‌گونه سخن بگویید.

این آیا تحریف تاریخ دفاع مقدس نیست؟ کاش مردانه به میدان می‌آمدید و قبول مسئولیت می‌کردید و نقش خودتان را در اجرای این عملیات لورفته، تبیین می‌کردید، نه اینکه با پاک‌کردن صورت‌مسئله، فکر کنید دیگر کسی دنبال جواب نخواهد بود. اگر قصد قبول مسئولیت هم نداشتید و ندارید، لااقل به تکریم مردانی سخن می‌گفتید که به‌ فرمان شما، به آب زدند و زنده‌زنده، با دست‌های بسته در خاک شدند. فکر نمی‌کنید مردم که از همه‌چیز باخبرند، از شما خواهند پرسید که این چه عملیات فریبی بود که از عملیات‌های بزرگ هم تلفات بیشتری داشت؟ شما می‌خواستید دشمن را فریب بدهید یا خود را و ما را و تاریخ را؟ چطور دشمن را فریب دادید و تیربارهای روی آب را ندیدید؟ بفرمایید لطفا که در عملیات‌های غیرفریب آیا میزان شهدا و مجروحان ما به اندازه این عملیاتِ به‌اصطلاح فریب بود؟

بگذریم که حرف فراوان است به‌خاطر دردهایی که در دل مانده است، اما سخن کوتاه می‌کنیم به احترام هم‌نفسی شما با شهدا. امیدواریم به حرمت غواصان دست‌بسته، دست از این گفتار‌های پسینی بردارید و نگذارید «دکتر رضایی» این‌چنین، «برادر محسن» را بمباران کند.

نگذارید دیگر نتوانیم در میان نسل جست‌وجوگر امروز نه از شما که از دیگرفرماندهان هم نامی به میان آوریم. این‌گونه سخن‌گفتن، فقط به سنگ‌زدن در خانه خویش می‌ماند و هزینه شکستن شیشه‌ها را هم باید از جیب مبارک پرداخت کنید. آیا چنین قصدی دارید؟


شهرآرا / شماره : ۲۷۲۷ / یک شنبه 9 دی 1397 / صفحه 9 / روز نو

http://shahraraonline.ir/shahrara/js,print.ajax?y=1397&m=10&d=9&p=9&n=01

http://shahraraonline.ir/shahrara/js,text.ajax?y=1397&m=10&d=9&p=9&n=01

http://shahraraonline.ir/shahrara/news/1397/10/9/pdf/9.pdf


/ 0 نظر / 37 بازدید